MIT 3: EGCG jest jedynym skutecznym suplementem dla osób z zespołem Downa

wrzesień 6, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Niestety nie jest to prawda. W tym stwierdzeniu jest kilka istotnych błędów logicznych, które powodują, ze takie twierdzenie nie można uznać za prawdziwe.

1.EGCG jest obecnie najbardziej zbadaną substancją, łącznie z testami klinicznymi z udziałem osób z ZD. Potwierdzają one skuteczne działanie tej substancji w kilku zakresach…ale tylko w kilku u osób z ZD.

2.EGCG nie może być JEDYNYM skutecznym suplementem, gdyż ilość problemów jakie powstaje w wyniku pojawienia się ZD liczy się w ilości ponad 100. Na część pozostałych problemów są leki/suplementy które są zdecydowanie lepsze od EGCG.

3.Pozostaje pytanie zatem skąd taka “kariera” EGCG? Wydaje mi się, że powodów jest kilka ale dwa kluczowe:

*gen DYRK 1 A jest genem intensyfikującym objawy negatywne wynikające z ZD. Jedyną substancją, która w ramach badań, także klinicznych potwierdziła, że wpływa na funkcjonowanie genu DYRK 1 A i na jego produktu to EGCG

*w ramach badań nad zespołem Downa podejmowano wysiłki z różnymi substancjami, jednakże na dzień dzisiejszy jedynie 4 mają silne potwierdzenie, że “działają”. Jest w tej grupie oczywiście EGCG.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...