“MTHFR powoduje chorobę Alzheimera.”

styczeń 21, 2016 by
Kategoria: Metabolizm

Czy MTHFR jest powodem choroby Alzheimera? Na tak postawione pytanie odpowiem NIE…ale czy polimorfizm genu MTHFR przyczynia się do szybszego rozwoju choroby Alzheimera (CHA)? Tak, zdecydowanie TAK! To jest też mechanizm rozwijający CHA u osób z ZD.

“Folate deficiency exacerbates apoptosis by inducing hypomethylation and resultant overexpression of

DR4 together with altering DNMTs in Alzheimer’s disease” jest to artykuł z 2014 roku.

http://www.ijcem.com/files/ijcem0001019.pdf

image

Z tego artykułu wynikają następujące wnioski:

1.Gdy występuje deficyt kwasu foliowego w organizmie, a za ten może być odpowiedzialny MTHFR,  występuje inicjacja apoptozy, czyli naturalnego procesu zaprogramowanej śmierci komórki.

2.Mechanizm jest związany ze zbyt słabą metylacją w CHA.

3.Efekt ten jest połączony z złą ekspresja genu DNMT, który może być związany z uszkodzeniem DNA, na skutek zaburzenia metylacji.

WNIOSEK:

ZŁA METYLACJA, SPOWODOWANA POLIMORFIZMEM MTHFR, PRZYSPIESZA ROZWÓJ CHOROBY ALZHEIMERA. METYLACJĘ TRZEBA ZATEM “LECZYĆ” JAK KAŻDY INNY OBJAW CHOROBOWY.

Tylko, który lekarz o tym wie?

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““MTHFR powoduje chorobę Alzheimera.””
  1. Magda pisze:

    Lekarz w Polsce nie wiedza nic na temat tuch mutacji. Mi genetyk pozwolił przy tej mutacji brac zwykla b12. Tylko kwas foliowy mial buc metylowy i to podczas starania o dziecko. Potem mogę odstawić. To usłyszałam od znanej i cenionej pani genetyk w dużym, polskim mieście ☺

  2. Can pisze:

    Tempo zmian w medycynie nie zalezy od ilości badań nad danym problemem, tylko nad tempem przyswajanie wiedzy na ten temat od lekarzy. CI z różnych powodów aktualizują swoją wiedzę jedynie poprzez przedstawicieli handlowych koncernów farmaceutycznych, stąd duża wiedza lekarzy w tym kierunku, a nikła lub żadna w tych tematach, gdzie tych przedstawicieli nie ma.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...