Najlepsze suplementy na wakacje?

czerwiec 22, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jeżeli odstawiamy na wakacje suplementy, to czy wszystkie?

To jest dylemat nas wszystkich, ale jest rozwiązanie. Od 3 lat, im wyżej jesteśmy w górach, tym bardziej sprawdza się suplementacja “mitochondrialna” połączona z wysiłkiem a ograniczająca witaminy, antyutleniacze niezbędne poza tym krótkim okresem wakacyjnym. Co to oznacza?

Idąc na skróty polecam serię tych artykułów na start:

https://www.zespoldowna.info/mitochondria-w-praktyce-czyli-jakis-przepis.html

Wdrażanie karnityny, ubiquinolu, PQQ, rybozydu, czy karnozyny przy jednoczesnym ograniczeniu standardowych supli tudzież ich pełnym odstawieniu daje całkiem dobre rezultaty dla nas…ale zawsze z ruchem i wysiłkiem. Nie może tego zabraknąć.

Na jaki okres odstawiamy EGCG, resweratrol, Nutrivene D, witaminę D3…? Ten miesiąc to jest to co możemy przetrzymać, a potem wracamy, bo bez EGCG i dużych wyzwań, Janek zjadłby 3 obiady i popił kilkoma szklankami soków.

Witamina D3 czeka do końca września jeżeli chodzimy po górach, jeżeli nie ma pogody, to już we wrześniu wprowadzamy ją z powrotem. Inną kwestią jest skolioza i to powoduje, że czasami mamy inne przemyślenia niż standardowe, ale dopasowujemy suple w tym kierunku w zależności od sytuacji i wyników jakie badamy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...