”Nawet, jeżeli nastąpi proces odbudowy synaps później, możesz utracić tą krytyczną chwilkę czasu podczas wczesnego rozwoju”. NIE BÓJMY SIĘ LECZYĆ “PROBLEMÓW ZESPOŁU DOWNA” OD URODZENIA.

grudzień 29, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dlaczego leczyć zespół Downa? Dlaczego wciąż się mówi o stresie tlenowym i antyutleniaczach? Pytania, kolejne z natury zawsze istotnych, i jak zawsze postaram się odpowiedzieć na podstawie nowych, lepszych informacji.

Stres tlenowy w ZD tytułem błędu genetycznego stale istnieje w znacznie podwyższonym poziomie w stosunku do osób bez dodatkowego chromosomu 21. Czy to wolne rodniki, czy też nadmierna ilość nadtlenków (tzw. “wody utlenionej”) powodują dewastację w mózgu oraz znaczące przyspieszenie starzenia się.

W marcu opublikowano raport z doświadczenia, które polegało na obserwacji komórek mózgu mających potrojony 21 chromosom pochodzących z komórek macierzystych pozyskanych ze skóry. Trochę to skomplikowane ale, dało możliwość obserwacji problemów jakie towarzyszą funkcjonowaniu takiej komórki.

http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130527153656.htm

image

1.Raport ten potwierdził znaczącą redukcję połączeń między neuronami.

2.Neurony mniej się komunikują i są “cichsze” w swojej aktywności.

3.Po raz kolejny potwierdzono, że w zespole Downa liczba synaps w neuronach to około 60% tej standardowej liczby oraz ich aktywności standardowej.

4.”Nawet, jeżeli nastąpi proces odbudowy synaps później, możesz utracić tą krytyczną chwilkę czasu podczas wczesnego rozwoju” to jest komentarz osoby prowadzącej, który w oryginale brzmi tak: "Even if they recovered these synapses later on, you have missed this critical window of time during early development."

MÓJ KOMENTARZ:

Jak ważna jest reakcja na problemy związane z aktywnością komórek i ich części, informowałem Was już wiele razy. Dzisiaj, i tutaj się znów powtarzam, są leki które opisane wyżej problemy mogą już na starcie LECZYĆ! Cerebrolizyna jest lekiem, który w sposób efektywny może pomóc dziecku z zespołem Downa na wyżej opisane problemy już od urodzenia.

5.W kontekście aktywności genów, badacze w prezentowanym raporcie, potwierdzili ich aktywność zbieżną do ilości dodatkowego materiału genetycznego, czyli 150%.

6.Jak wskazują ta aktywność wpływa na około 1 500 innych genów w całym genomie.

7.Najbardziej aktywne są te geny, które powiązane są ze stresem tlenowym. W ZD jest on na wysokim poziomie.

8.Stres tlenowy zaczyna się już podczas podziału w komórkach macierzystych, więc jego szkodliwe działanie powinno być celem wsparcia natychmiastowego.

9.Skutkiem nadmiernego stresu tlenowego są procesy przyspieszonego starzenia się osób z ZD, silnie widoczne już na pograniczu 30/40 lat. Osoby z ZD stają się wtedy szarzy, mają demencję.

MÓJ KOMENTARZ:

Jeżeli negatywne procesy biochemiczne są już tak głęboko udokumentowane, dlaczego im nie przeciwdziałać. Mechanizmu, który to powoduje nie da się wyłączyć, ale można te procesy w ich skutkach spowolnić i zblokować. Jeżeli to wiemy, wiemy że istnieją substancje tak działające to dlaczego tego nie robimy? Podawanie antyutleniaczy może przecież spowolnić proces starzenia, co też wielokrotnie udowadniano.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...