Pętla druga: ferrytyna

sierpień 5, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Druga pętla to ferrytyna. Z pewnością pamiętacie ten czas gdy poszukiwaliśmy przyczyn: dlaczego ferrytyna jest na niskim poziomie u naszych dzieci.

Zazwyczaj dziecko z ZD ma poziom ferrytyny na poziomie niższym niż 25 ng/ml.

http://www.zespoldowna.info/ferrytyna-kolejne-podsumowanie.html

http://www.zespoldowna.info/co-zrobic-gdy-ferrytyna-jest-bardzo-niska-czy-mam-suplementowac-dziecko-zelazem.html

Po poszukiwaniach dowiedzieliśmy się, że tak niski poziom ferrytyny jest związany z fatalnym funkcjonowaniem tarczycy. Niski poziom T3, T4, TSH i TPO to efekt niskiego poziomu ferrytyny.

Dla mnie JEST TO SYGNAŁ ZŁEGO FUNKCJONOWANIA TARCZYCY, ale także złej absorpcji żelaza w jelitach. Może to być także informacja o źle działających jelitach i rozwijających się chorobach autoimmunologicznych np. celiaki albo nietolerancji glutenu

http://www.tiredthyroid.com/cofactors.html

http://www.hindawi.com/journals/ijpedi/2011/813541/

Niski poziom ferrytyny to także sygnał, że dziecko może być zmęczone. Niski jej poziom to sygnał dotyczący anemii ale i braku energii typowej dla CFS.

Gdy osoby z ZD stają się dorosłe mamy do czynienia z innym problemem: NADMIAREM ŻELAZA W RÓŻNYCH POSTACIACH.

http://www.nature.com/ncomms/2015/150519/ncomms7760/full/ncomms7760.html

image

Powyższy artykuł wskazuje na fakt, że w chorobie Alzheimera poziom ferrytyny jest bardzo wysoki i z pewnością jest wskaźnikiem jej rozwoju.

Po pierwsze niska ferrytyna to sygnał złego funkcjonowania metabolizmu wskazującego na niedoczynność tarczycy jako pierwszego typowego obrazu postępującej choroby Alzheimera, która uderza na początku w tarczycę. Suplementacja żelazem jest tutaj nie wskazana.

Na koniec życia, gdy choroba Alzheimera, powinniśmy redukować poziom żelaza chelatami jak kurkuma, gdyż ogranicza to jej negatywne działanie. I “pętla” nam się zamyka.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...