Probiotyki, czym się kierować

wrzesień 25, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jak ja kupuję probiotyki? Mam kilka zasad. Pierwsza oczywiście skład. Jeżeli nie ma tam, żadnych cukrów to już jest zaleta. jeżeli nie ma wypełniaczy jak laktoza to jeszcze lepiej. Jak ktoś informuje, że nie dostarcza probiotyków w okresie lata, bo temperatura degraduje je, to tez dla mnie świadczy o tym, że jest to przemyślany temat.

Nie mam ulubionych probiotyków to jest ważne. Kupuję je zawsze tak aby mieć przynajmniej jeden na kwartał. Nie kupuję ich w Polsce i w aptekach, ale wystarczy wejść na iherb.com i tam można wybrać całą gamę racjonalnie wyglądających z perspektywy składu probiotyków.  Punktem odniesienia dla mnie jest na pewno skład tzw. złotej formuły taki jak jest w Lacto Plus, albo w SFI ale każdy który ma taki skład jest dobry.

Istotne są dla mnie probiotyki dedykowane, przykład ten na wątrobę.

image

Albo ten na jelita.

image

Nie jest dla mnie ważna ilość bakterii, a ich celowość i różnorodność. Często zanim podejmę decyzję o zakupie szukam w badaniach naukowych co powinno nas interesować. Teraz przymierzam się do kolejnej zmiany i na pewno będę szukać takiego, który będzie dla nas optymalny.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...