Probiotyki – prolactiv

Cieszę się, że zainteresował Was temat probiotyków. jeszcze bardziej się cieszę, że wciąż pytacie o kolejne. Poszukałem i znalazłem jeszcze jeden, który jest lepszy od tradycyjnych probiotyków i nadaje się do stałego podawania. Jest to PROLACTIV firmy Naturell.

1

Prolactiv jest probiotykiem o wystarczających parametrach jeżeli chodzi o liczbę bakterii w kapsułce. Jest to 3,5 miliarda bakterii. Skład jest też bardzo korzystny, co przy akceptowalnej cenie około 12 pln, stanowi o atrakcyjności tego produktu. Naturell ma opatentowane swoje bakterie, stąd nie można w sposób prosty porównać ten produkt do innego. Jedno jest pewne 6 rodzin bakterii priobotycznych też jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym zestawieniem.

 

 

 

 

 

Skład:

Składniki czynne:
3,5 miliarda (3,5 x 109 CFU) bakterii kwasu mlekowego następujących szczepów:
Lactobacillus acidophilus Rosell-52 – 45% (32,6 mg)
Lactococcus lactis Rosell-1058 – 15% (10,9 mg)
Bifidobacterium ongum Rosell-175 – 15% (10,9 mg)
Lactobacillus rhamnosus Rosell-11 – 10% (7,3 mg)
Bifidobacterium breve Rosell-70 – 10% (7,3 mg)
Bifidobacterium bifidum Rosell-71 – 5% (3,6 mg)
Substancje dodatkowe:
skrobia ziemniaczana,
hydroksypropylometyloceluloza (sub. do stosowania na powierzchnię),
stearynian magnezu (nośnik),
kwas askorbinowy (przeciwutleniacz).

Opis producenta:

Otaczający nas świat jest pełen mikroorganizmów: bakterii, wirusów, grzybów. Przez wiele tysięcy lat ludzie nie potrafili ich dostrzec ani nazwać, ale od wieków wykorzystywali dobroczynne działanie bakterii, dostarczanych organizmowi dzięki spożywaniu jogurtów, zsiadłego mleka czy produktów kiszonych.
Dopiero rozwój mikrobiologii i medycyny pozwolił na naukowe udowodnienie, że nie wszystkie otaczające nas bakterie są szkodliwe dla człowieka i potwierdził ponad wszelką wątpliwość, że niektóre mikroorganizmy są niezbędne do życia i zachowania właściwego stanu zdrowia. Korzystne dla zdrowia bakterie nazwano bakteriami probiotycznymi (gr. pro bios – dla życia) i dokładnie opisano efekty zdrowotne spożywania tych bakterii.
Podstawowe działanie probiotyków gwarantuje utrzymanie homeostazy (równowagi) w obrębie przewodu pokarmowego. Dzięki obecności dobrych bakterii w jelitach zostaje ograniczony rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów. Staje się to możliwe na skutek zakwaszania środowiska przez bakterie probiotyczne oraz ograniczania przez nie możliwości adhezji (przyłączania się) drobnoustrojów do ścian jelita, a także pobudzania śluzówki jelit do produkcji przeciwciał – immunoglobuliny A (IgA).
Probiotyki pełnią również inne bardzo ważne funkcje zdrowotne w naszym organizmie, m.in. uczestniczą w wytwarzaniu witamin z grupy B i witaminy K. Biorą aktywny udział w przemianach cholesterolu, bilirubiny i kwasów żółciowych, są niezbędne w procesie trawienia laktozy, odgrywają ważną rolę ochronną w ustroju, obniżając aktywność enzymów zamieniających substancje prokancerogenne w kancerogeny. Zwiększając odporność ustroju, zmniejszają ryzyko powstania i rozwoju niektórych nowotworów.
W drugiej połowie XX w. szeroko rozpowszechniło się stosowanie antybiotykoterapii. Niestety oprócz ogromnych korzyści jakie przyniosły antybiotyki, często mamy do czynienia ze skutkami ubocznymi ich działania. Antybiotyki nie tylko zabijają lub ograniczają rozwój szkodliwych drobnoustrojów wywołujących chorobę, ale doprowadzają także do zniszczenia niezbędnych dla zachowania zdrowia bakterii probiotycznych, bytujących w przewodzie pokarmowym człowieka. W efekcie zostaje zaburzona naturalna równowaga mikrobiologiczna i pojawiają się biegunki, bóle brzucha i inne poważne dolegliwości przewodu pokarmowego. Bardzo istotne staje się, więc zapobieganie skutkom ubocznym antybiotykoterapii. W tym celu przy każdej kuracji antybiotykowej należy bezwzględnie stosować probiotyki, uzupełniając właściwą florę bakteryjną w układzie pokarmowym.
Bakterie probiotyczne mają również istotne znaczenie w leczeniu biegunek wywołanych przez wirusy, a także biegunek podróżnych spowodowanych zmianą diety czy wody. Dodatkowo probiotyki pełnią funkcję regulującą pracę przewodu pokarmowego, skracają czas przebywania pokarmu w jelitach i zapobiegają zaparciom.
Pierwsze bakterie probiotyczne noworodek otrzymuje wraz z mlekiem matki, niestety nie wystarczają one nam na całe życie i powinny być systematycznie uzupełniane. Idealnie do tego celu nadaje się preparat Prolactiv szwedzkiej firmy Naturell. Zażywając kapsułkę Prolactivu dostarczamy naszemu organizmowi aż 3,5 miliarda bakterii probiotycznych. Ta optymalna dawka i naukowo dobrany skład zapewnia naszemu organizmowi naturalną ochronę.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Probiotyki – prolactiv”
  1. goska pisze:

    Ja stosuję u mojego syna synbiotyk MULTILAC firmy Genexo .SKŁ.probiotyczne to 9 różnych szczepów bakterii(m.in.lactobacillus rhamnosus, bifdobabacterium breve ,streptococcus thermophilus itd) , w kapsułce znajduje się 4,5 mld bakterii.Składnikiem prebiotycznym jest oligofruktoza .Cena bardzo atrakcyjna.

    Mój syn miał koszmarne problemy ,praktycznie ciągle odnawiające sie biegunki , no a teraz jest super czyli tak jak powinno być :-)

  2. Daga pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł, też poszukuję dobrych probiotyków. My dla córki mamy przepisany probiotyk Lactibiane protect i prebiotyk Perméaline, sprowadzamy to z apteki francuskiej. Być może jest dostępne coś na rynku w Polsce?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...