Resweratrol. Kiedy i dla kogo?

Ostatnio spłynęły do mnie 3 pytania brzmiące niemalże tak samo, a dotyczące resweratrolu. Zastanawiacie się dla kogo i po co podawać ten suplement.

http://www.zespoldowna.info/resweratrol-w-chorobie-alzheimera-i-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/ekspresja-genow-wplywa-na-poziom-iq-w-zespole-downa-czyli-jak-genetyka-warunkuje-iq-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-7-czyli-protokoly-na-mir-155.html

KIEDY?

1.Choroba Alzheimera.

2.Choroby autoimmunologiczne.

3.Przy procesach neurodegeneratywnych.

image

http://www.digitaljournal.com/pr/1937642

Osoby z ZD mają symptomy choroby Alzheimera od 6 mca ciąży w postaci pojawiających się amyloidów. Na tym etapie substancje takie jak EGCG, DHA radzą sobie z problemem. Choroba jednoznacznie przyspiesza (rozwój) już po 10 roku życia. Z perspektywy tego procesu (bardzo indywidualnego) resweratrol powinien być podawany na równi z EGCG dla wszystkich dzieciaków powyżej tego wieku.

O tym, że jest to skuteczne połączenie świadczy zainteresowanie firm biotechnologicznych zbudowaniem substancji w której flawony zawarte w resweratrolu stanowią większość a EGCG i kurkuma wypełniają ten preparat. Mówi się, że takie złożenie to dzisiaj najskuteczniejszy preparat w walce z chorobą Alzheimera.

Często od urodzenia widoczne są objawy “spowolnionego” rozwoju dziecka w efekcie występowania dodatkowych, różnych zaburzeń. Są to ogólnie różnego rodzaju choroby, które wstrzymują rozwój dziecka. Jest to drugi powód, gdy resweratrol w tym okresie czasu może być kluczowym suplementem. Stymulując mRNA wpływa na wrażliwość dziecka na reakcje autoimmunologiczne. Jest to dla mnie kluczowy mechanizm dla wielu dzieci z ZD.

Inteligencja a resweratrol. Gen DYRK 1 A ma EGCG, który go stymuluje. Gen APP, który wpływa na rozwój intelektualny dziecka z ZD, może być regulowany przez resweratrol.

JAK CZĘSTO?

Po prostu w tedy kiedy jest potrzebny. Gdy występują określone sytuacje to musi być stale podawane. Gdy chcemy podawać profilaktycznie to sugeruję stosować go zamiennie z jakąś inną grupą antyutleniaczy.

Dla osób z ZD powyżej 10 roku powinien być w pierwszej grupie rozważanych suplementów obok EGCG, KURKUMY, GINKGO.

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “Resweratrol. Kiedy i dla kogo?”
 1. Basia pisze:

  Jarku, pisząc o różnych zaburzeniach tudzież chorobach spowalniających rozwój dziecka, co konkretnie masz na myśli?
  Jeśli dziecko nie ma chorób towarzyszących, to mam rozumieć, że przed ukończeniem 10 roku życia nie ma potrzeby podawania resweratrolu?

 2. Can pisze:

  Basiu, każde z naszych dzieci jest inne. Każde ma inne potrzeby. Sugestię, którą można zweryfikować czytając raporty podałem, ale jak to w życiu bywa konieczne jest poszukiwanie najlepszych i najbardziej optymalnych rozwiązań dla swojego dziecka. Resweratrol powinien być traktowany jako jedna z bardziej pewnych opcji w stymulacji osób z ZD.

 3. Dominika pisze:

  Czesc Jarku!

  Podajemy resveratrol od grudnia, (premier labs research), w ilosci 5 mg/kg i zdecydowanie ruszylismy z mowa. To byl jedyny suplement wlaczony nie ‘od poczatku’ i mam mocne przeswiadczenie, ze Tomka coraz lepsza ‘orientacja’ w wokalizcji, checi komunikacji itp. wynika z podawania wlasnie resveratrolu. I co ciekawe, poniewaz zamawiamy go ze Stanow, ostatnia porcja sie ‘nagle’ skonczyla :), czekalam ponad 3 tyg na nowa dostawe, w tym czasie troszke jakby zamilkl. Zaraz po podaniu ‘swiezej dostawy’, po ok tyg. wrocil do nas bardziej rozgadany, starajacy sie powtarzac nawet dluzsze wyrazy, sylabizuje (wg krakowskiej) jak zloto, a i hippopotamus to juz nie popo ale cos przypominajacego caly wyraz. Wyrazne, zauwazalne zmiany na plus a propos mowy.
  Pozdrawiam Cie serdecznie z mokrej krainy!
  Dominika

 4. Jola pisze:

  dzięki Dominika za podzielenie się tym zauważeniem, może i nam pomoże ruszyć z mową

 5. Can pisze:

  Resveratrol działa głównie antyzapalnie. Odnosi sukcesy jedynie w tych przypadkach, gdy mamy do czynienia z istotnym trwałym fizjologicznie stanem zapalnym. W ZD taki stan można uznać za trwały, stąd piszę o tym od 7 już lat, że resveratrol i luteolina są pomocne w stymulacji osób z ZD. Obie substancje są uważane za kluczowe w leczeniu raka, mają potwierdzone statusy lecznicze w obserwacjach klinicznych i są w miarę bezpiecznymi produktami.
  Warto pamiętać, że resveratrol musi być albo tzw. trans albo pochodzący z “hodowli” probiotycznych”. Pozostałe odradzam jako nieskuteczne…

 6. Natalka pisze:

  Zaczęłam podawać resweratrol california. 1/2kaps na noc. Czekam na efekty. Synek ZA. Mamy panel MTHFR ale nie wiem czy dobrze ktoś nam go przetłumaczył. Nie z wszystkich supli jestem zadowolona. Pozdrawiam serdecznie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...