Starzenie można spowolnić.

kwiecień 18, 2018 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Zespół Downa jest przyspieszonym procesem starzenia w szczególności od ukończenia 15-20 lat. Wszystko to co robimy jest ukierunkowane na to, by hamować ten proces, poprzez stosowanie diety, suplementów.

Takim mechanizmem hamowania starzenia się jest ograniczenie spożywanych kalorii, co jest rejestrowane i obserwowane w licznych organizmach…a u ludzi uważane jest to za niebezpieczne. Jednak badacze z University of Colorado Boulder wskazali ostatnio, że osoby konsumujące codziennie rybozyd nikotynamidu (witamina NR), uzyskują efekt imitujący, dietę z restrykcją kalorii.

Jak to działa?

1 000 mg dziennie witaminy NR powoduje działanie wzmacniające funkcjonowanie NAD+ o 60%, krytycznego czynnika w metylacji, w funkcjach kardiologicznych i przede wszystkim czynnika aktywizującego sirtuiny. Jest to ścieżka metaboliczna, która w istocie daje same efekty co dieta z ograniczoną ilością kalorii. Zatem spowalnia proces starzenia, tak krytyczny w ZD.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przed%C5%82u%C5%BCanie_%C5%BCycia

https://www.nature.com/articles/s41467-018-03421-7

image

To jest już kolejny artykuł opisujący ten stan. Z mojej perspektywy, witamina NR może się okazać kluczowa w ZD tytułem swoich właściwości, zatem polecam Wam obserwację tego tematu.

Komentarze

Liczba komentarzy: 5 do “Starzenie można spowolnić.”
 1. Radek pisze:

  Bardzo medialny tytuł, ciekawe czy na zdrowych też to zadziała;-)

 2. Can pisze:

  Ja używam od ponad 2 lat i …będę używał, bo inaczej pod górę nie wejdę za Jaśkiem.

 3. Ania pisze:

  Jarku,

  Czy każdy może stosować ten cudowny lek :) Czy trzeba najpierw zbadać ścieżki metylacyjne? Możesz podpowiedzieć który specyfik stosujesz?

 4. Piotr pisze:

  Brzmi obiecująco. Mam nadzieję Jarek, szczury inaczej reagują na NR, bo według tego artykułu – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27489522 twoja kondycja fizyczna dość mocno spadnie (albo już spadła skoro bierzesz dwa lata :) ).

 5. Can pisze:

  Piotr jak zwykle trzeba umieć to robić. Jeżeli mysli się, że “weź” pigułkę o 16.30 codziennie wystarczy, to każdy tak myślący jest w błędzie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...