“Świadomość daje szacunek.”

wrzesień 20, 2021 by
Kategoria: Nasze Góry

Podczas Festiwalu Górskiego w Lądku Zdrój padły te słowa: “Świadomość daje szacunek.” Nie ma chyba bardziej prostego zdania oddającego to, co otrzymujemy od Ludzi Gór. My wchodzimy w ich buty chodząc po górach, a oni dzięki filmowi i naszej obecności, wchodzą w nasze. Wiedzą jak może to być trudne, wiedzą ile wysiłku to kosztuje nas. Ich świadomość daje szacunek dla tego, co my doświadczamy. Dziękujemy za to po raz kolejny, nie ostatni.

Komentarze

1 Komentarz do ““Świadomość daje szacunek.””
 1. Michał pisze:

  Tak to zdanie oddaje wszystko. My a zwłaszcza Filip otrzymuje to samo od biegaczy zwłaszcza tych długodystansowych górskich. Oni doskonale wiedzą że dystans i góry są dla wszystkich takie same, wszyscy oni mają świadomość jak trudne i wymagające jest przygotowanie.
  Kilka lat temu gdy zaczynaliśmy od dog trekkingów patrzyli z niedowierzaniem a potem gdy opuszczaliśmy któryś bieg musieliśmy odpowiadać na pytania „co się stało że was nie ma”.
  Teraz gdy biegamy w górach grono znajomych biegaczy bardzo się powiększyło. Niesamowite są te chwile gdy ktoś na szlaku nas zatrzymuje i gratuluje Filipowi pracy którą wykonał a już zupełnie kosmiczne jest gdy mówi że ma w rodzinie niepełnosprawna osobę, z którą zaczął wychodzić w góry czy do lasu bo okazuje się że oni tez potrafią robić niesamowite rzeczy.
  Wy pewnie macie to samo. Nasze dzieciaki budują świadomość wśród ludzi…
  Mógłbym tak długo wy pewnie też.
  Jesteście fantastyczni

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...