Ubiquinol u dzieci z wadą serca.

czerwiec 17, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dostaję ostatnio dużo pytań dotyczących dzieci, które mają wadę serca. Zawsze słyszę, że lekarze zabraniają podawać im suplementy jakie są w naszym protokole dla dzieci z ZD. Dla mnie jest to niezrozumiałe, ale postaram się chociaż pokazać wpływ najważniejszego w takim przypadku suplementu jakim jest koenzym Q10 i jego postać ubiquinol na serce z wadą.

http://www.zespoldowna.info/ubiquinolsuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

http://www.zespoldowna.info/ubiquinol-w-zespole-downa.html

Zaczynam jak zwykle od przypomnienia:

Ubiquinol czyli zredukowana postać koenzymu Q10 jest bardzo istotna dla metabolizmu energetycznego. Bez tego, mitochondria działają gorzej i mamy dużo mniej energii ATP. Jest też szczególnie silnym antyutleniaczem chroniącym DNA.

Jak działa popatrzycie tutaj, gdzie zestawiona jest postać zredukowana koenzymu Q10 czyli ubiquinolu i ubichinon postać utleniona.

https://www.youtube.com/watch?v=_t-er-wM-NM

W ZD preferowaną do użycia jest postać zredukowana w postaci ubiquinolu tytułem “oszczędności” metabolicznych…ale ta wiedza nie jest jeszcze precyzyjna i wciąż trwa dyskusja czy tak jest na prawdę.

http://www.q10qh.com/the-role-of-the-two-forms-of-q10

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/hlca.201500124

Ok, ten koenzym Q10 został poddany 4 letniej obserwacji w ZD w dawce 4 mg/kg/dzień. Efekt tego badania wskazuje, że nie jest to dawka ochronna dla całego ciała i nie działa protekcyjnie na DNA i RNA całego ciała.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0197458018300721

Z tego wstępu wynikają następujące kwestie: jest przebadany i bezpieczny w ZD, jednakże nie stanowi całościowego systemu protekcyjnego dla całego ciała…ale dla mitochondriów i serca to już tak!

http://www.zespoldowna.info/dawki-ubiquinolu-i-kreatyny-w-leczeniu-mitochondriow.html

http://www.zespoldowna.info/rcan-1-jest-genem-odpowiedzialnym-za-koordynacje-metabolizmu-i-termogenezy-w-calym-ciele-czyli-zespol-downa-jest-choroba-metaboliczna.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-jest-problemem-dysfunkcji-mitochondriow-od-urodzenia-az-do-choroby-alzheimera.html

Wracamy zatem do naszego problemu i raportu mówiącego o zastosowaniu ubiquinolu w leczeniu wad serca o różnym podłożu.

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30405022

Zaczynamy jak zwykle od wniosku z tego badania:

“Płynna suplementacja ubiquinolem wiąże się ze zwiększeniem poziomu koenzymu Q10 co komplementarnie wpływa na poprawę funkcji serca … i łagodzi objawy niewydolności serca u dzieci…”

czyli wiemy już jedno: ubiquinol pozytywnie działa na dzieci z wadą serca.

Jeżeli jednak przejdziemy do kolejnych badań na ten temat, to może się okazać, że ubiquinol, jako koenzym Q10 nie musi być w tym przypadku suplementem, ale KONIECZNYM DO PODANIA PRODUKTEM/LEKIEM mający istotne znaczenie dla funkcjonowania pracy serca, odbudowy jego tytułem różnych wad. Dodatkowo co jest istotne w złe reakcje wchodzi z niewielką liczbą leków, a przy udziale D-rybozy może być krytycznym elementem terapii.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29606104

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27333901

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27428763

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27012265

Zatem należy go używać bo są na to badania i to w ZD, i to na dzieciach!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...