W mózgu mamy te same bakterie co w jelitach.

listopad 19, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Od 2016 roku wiemy jedno: te bakterie, które nas modyfikują negatywnie znajdują się też w mózgu. Wiemy, że choroby które były uważane za dziedziczne, nie są w tym znaczeniu jakie do tej pory obowiązywało, właśnie dziedziczne, a jedynie promują określony układ bakterii w naszym organizmie…i jeżeli pojawi się czynnik kaskadowo uruchamiający cały mechanizm dysbiozy, stanu zapalnego….choroba “dziedziczna” objawia się u kolejnego pokolenia…schizofrenia, choroba dwubiegunowa, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona.

Wróćmy do tego artykułu z dnia dzisiejszego, specjalnie przeze mnie potraktowanego dość ogólnie: http://www.zespoldowna.info/dysbioza-w-chorobie-alzheimera-i-jak-dieta-moze-ja-zmieniac.html

Pada tam zdanie przewijające się wielokrotnie w analizach z ostatnich badań:

“Zidentyfikowaliśmy typowe różnice  w liczebności bakterii, w tym zmniejszoną liczebność bakterii z rodziny Firmicutes, zwiększone Bacteroidetes i zmniejszone Bifidobacterium w mikrobiomie uczestników z chorobą Alzheimera. Ponadto zaobserwowaliśmy korelacje między przerostami różnych ich rodzajów a występowaniem biomarkerów płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF) w chorobie Alzheimera. Odkrycia te dodają ją do rosnącej listy chorób związanych z przemianami drobnoustrojów jelitowych, jak również sugerują, że społeczności bakterii jelitowych mogą być celem interwencji terapeutycznej.”

https://abstractsonline.com/pp8/#!/4649/presentation/32057

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0924224416301741

https://www.sciencemag.org/news/2018/11/do-gut-bacteria-make-second-home-our-brains

Oto okazuje się, że dziś mamy absolutne potwierdzenie, że bakterie z rodziny Firmicutes oraz Bacteroidetes funkcjonują w naszym mózgu, a pozostałe prawdopodobnie. Jak to możliwe?

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9B_jelitowo-m%C3%B3zgowa

Kluczem jest tzw. oś jelitowo-mózgowa wykorzystująca nerw błędny do komunikacji między jelitami a a mózgiem, gdzie bakterie komunikują się z naszym układem nerwowym i mózgiem.

http://www.zespoldowna.info/mikrobiota-w-zespole-downa-zespol-downa-jest-stanem-zapalnym-jelit.html

http://www.zespoldowna.info/jelita-bakterie-kluczowym-elementem-dla-regulacji-stresu-i-neuroinflamacji-czyli-do-czegos-co-w-zespole-downa-mozemy-leczyc.html

http://www.zespoldowna.info/jak-funkcjonuje-polaczenie-jelita-mozg.html

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4604320/

To co do tej pory podejrzewaliśmy teraz zatem staje się bardzo istotne. Dlaczego?

1.Występują w ZD w zależności “od fenotypu” określone problemy. Są dzieci określane także przeze mnie w ten sposób, jako typowo jelitowe, czyli wszystkie ich problemy zaczynają się od źle działających jelit.

2.Są dzieci z predyspozycjami psychotycznymi, ale wszystko zaczyna się od jelit.

3.Są dzieci z typologią tarczycową, która determinuje ich funkcjonowanie…i tutaj często występuje dysbioza, subtelna ale charakterystyczna w przeroście jednego typu bakterii z rodziny Bacteroides.

W każdej z tych grup decydującym elementem są nie tylko ich realne dysfunkcje, ale przede wszystkim mikrobiota. W momencie, gdy ją modyfikujemy probiotykami, przeszczepami fekalnymi…dziecko działa lepiej.

Gdy mamy panel genetyczny, wiemy że niektóre bakterie są promowane przez geny będące w polimorfizmie i próbujemy wykluczać ich wpływ dietą, suplementami…dziecko nagle działa lepiej.

Teraz gdy wiecie dlaczego o tym piszę wróćcie do tego artykułu i do tabelek jakie tam są. Zróbcie dziecku panel mikroflory lub CSA i dostosujcie dietę i probiotyki do spersonalizowanego obrazu Waszych dzieci, bo dieta jak widać może wiele. To może być kolejny “1% poprawy “ potencjałów naszych dzieci. Polecam.

http://www.zespoldowna.info/dysbioza-w-chorobie-alzheimera-i-jak-dieta-moze-ja-zmieniac.html 

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101458,24163532,naukowcy-odkryli-w-ludzkim-mozgu-bakterie-ktore-zyja-w-jelitach.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...