Wątroba- mózg- jelito–serce co wspiera funkcjonowanie insuliny w wątrobie, czyli jednak o witaminie D3

październik 30, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

“Jarek, czy nic się nie poprawiło w sprawie suplementacji witaminy D3 u naszych dzieci?”…a piszę to i piszę, a wciąż jakby za mało. Musiałem wrócić do tego tematu z perspektywy tego zakresu wpisów. Wciąż poziom witaminy D3 u osób z ZD, z mojej i nie tylko mojej perspektywy, jest zaniedbywany choć od dawna jest to udowodnione, że ona działa dla nas idealnie!

W ciągu miesiąca miałem wyniki 8 osób z autyzmem i 14 osób z ZD. Średni poziom witaminy D3 (25oh) dla osób z autyzmem wynosił 61,8 ng/ml, a osób z ZD 32,4 ng/ml. Czy to trzeba komentować? Chyba nie, bo to przepaść!!! Wystarczyłoby przeczytać chociażby ten ostatni wpis o witaminie D3 by wdrażać tutaj odpowiednią suplementację…a jednak nici z tego.

https://www.zespoldowna.info/czy-poziom-witaminy-d3-wplywa-na-cukrzyce.html

Argument drugi, mam nadzieję bardziej obiektywny, by Was przekonać do utrzymywania poziomu witaminy D3 powyżej 50 ng/ml, niech będzie to ten artykuł. Porównuje osoby z ZD, autyzmem i grupę kontrolną.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37880588/

image

Wniosek z tego artykułu jest następujący:

“Stwierdzono, że u osób z ZD występuje hipowitaminoza (niedobór) witaminy D w porównaniu z osobami z autyzmem i grupą kontrolną. U osób z ZD stwierdzono związek między niedoborem witaminy D a wysokim BMI (nadwagą), autoimmunizacją osobistą i autoimmunologią rodzinną.”

Podsumuję to po mojemu:

Na własną prośbę, bo nie podajemy witaminy D3 w postaci suplementów, doprowadzamy do predyspozycji do tycia, rozregulowania układu immunologicznego typowego dla ZD, jak i tego jakie dziecko z ZD dziedziczy po nas rodzicach.

Czy trzeba o tym pisać bardziej wyraźnie?!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...