Witamina D3 z doświadczeń Jasia i naszych cz.2

Listopad 13, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

W tamtym roku na jesieni walczyliśmy z przeziębieniami Jasia i niskim poziomem witaminy D 3, która jest jedną z barier immunologicznych. Na ten temat wpis znajdziecie tutaj: http://www.zespoldowna.info/witamina-d3-z-doswiadczen-jasia-i-naszych-cz-1.html

W tym roku przygotowania do jesieni były troszeczkę inaczej zaplanowane. Jaś od końca lipca otrzymywał symbiotyk prescrib assists, chodziliśmy dużo po górach i Jaś wciąż jest zdrowy pomimo różnego rodzaju fal chorobowych w przedszkolu.

Nie podawaliśmy witaminy D 3, a wprowadziliśmy Nutrivene D we wrześniu. Wczoraj otrzymaliśmy wyniki “sezonowe” Jasia i przedyskutowaliśmy je z naszym lekarzem. Uwaga! Pomimo dużej ilości czasu spędzonego na dworze i w górach poziom witaminy Jasia 13,76, znacznie mniej niż w ubiegłym roku!!!

Postanowiliśmy zatem z Agnieszką, że Jaś będzie miał stałą ogólnoroczną suplementację witaminą D 3 w postaci 1 000 jednostek w połączeniu z witaminą K2 i wapniem. Po 3 tygodniach od rozpoczęcia podawania przez tydzień Jaś będzie dostawał 3 000 jednostek witaminy D 3.

Nowością w tym podejściu jest obecność witamy K 2, która spowoduje że wapń będzie się wchłaniał lepiej i będzie budował kości, a nie odkładał się w organizmie. Pamiętajcie: Bez witaminy K2, organizm nie potrafi kierować wapnia do kości.

Na koniec polecam powrót do artykułu: http://www.zespoldowna.info/witamina-d3-byc-moze-najwazniejsza-witamina-czlowieka.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...