Wyniki badania 23andMe

Maj 24, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dziękuję Mamie, że pozwoliła wykorzystać dla celów informacyjnych wyniki tego badania. 23andMe jest amerykańską firmą, która zajmuje się analizą genów kojarzonych z danymi (około 140) chorobami. Z pewnością pozwala tak jak badania w kierunku metylacji określić punkty krytyczne dziecka…gdy nie wiemy co mu jest.

Jak wygląda otrzymanie wyników badań z 23andMe? Dostajesz link, kod i możesz wejść do plików które opisują wyniki Twojego dziecka. Wygląda to mniej więcej tak:

image

Dostajecie zatem informację dotyczącą funkcjonowania genów, ich poliformizmów odnoszących się do określonych grup ryzyka. Jeżeli macie wcześniej wynik badania poliformizmu genu MTHFR, to możecie określić jakie ryzyka stoją przed Waszym dzieckiem w ujęciu połączonym (metylacja+dane wynikające z badania).

Czy podane jest leczenie problemu, który opisany jest w wyniku? Niestety nie jest to takie proste. Nie jest to badanie OAT czy metylacji dr.Yasko. Tutaj mamy złożone problemy, ale które bardziej szczegółowo, w stosunku do innych badań, pokazują obciążenia genetyczne jakie ma dziecko.

Z pewnością jeżeli traficie do specjalisty genetyka będzie on mógł Wam zasugerować określone podejście obniżające poziom ryzyka wystąpienia danej choroby. Polecam.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...