Żywność funkcjonalna a suplementy

Kwiecień 21, 2015 by
Kategoria: Dieta

Metabolic Thyro to przykład żywności funkcjonalnej. Ta sama firma sprzedaje produkt, nazywany żywnością, który zawiera witaminy B pochodzące z roślin dziko rosnących. Czy to jest dla nas alternatywa?

http://www.zespoldowna.info/hormon-tarczycy-syntetyczny-czy-naturalny.html

image

Powiem szczerze nie wiem. Są to produkty, które mają zawierać substancje jedynie naturalnego pochodzenia i to jest fajne, bo są one świetnym uzupełnieniem naszej diety. Mam jednak wątpliwości, czy przypadkiem takie podejście nie będzie, czymś poza jakąkolwiek kontrolą tego co w takim produkcie jest.

Mówimy z jednej strony, że zioła są świetne, z drugiej że są “niestabilne”. Czy zatem w przypadku tego typu produktów mamy do czynienia z jakością i stabilnością dostarczanych substancji odżywczych? Nie mam pewności.

Podaję obecnie Metabolic tyro, jeżeli uzyskamy poprawę w funkcjonowaniu tarczycy, to w kolejnym etapie przejdziemy do witamin B, bo ten pomysł mi się podoba najbardziej. Nie zapominam jednak przy tej okazji o modnej obecnie diecie mającej zapobiegać chorobie Alzheimera. Według doświadczenia, jakie miało miejsce w latach 2003 – 2014 człowiek stale w postaci takiej żywności funkcjonalnej powinien dostawać DHA, EPA i  likopen by móc zapobiegać rozwojowi choroby Alzheimera

http://www.prohealth.com/library/showarticle.cfm?libid=19986

Nie inaczej jest z olejem kokosowym i MCT. Ich codzienne spożywanie to nic innego jak tworzenie żywności funkcjonalnej, która pomaga nam zwalczać objawy choroby. Zatem czy nie powinniśmy poszukiwać diety, produktów, które dostarczą nam konkretnych substancji odżywczych bez wypełniaczy i węglowodanów? Ciekaw jestem Waszego zdania.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Żywność funkcjonalna a suplementy”
  1. Magda mama Kuby pisze:

    Pomysł jest dobry. Problemem jest ustalenie samej diety. Potrzebna będzie osoba, która się zajmie naszymi dziećmi i ustali dietę. Dietetyk od ZD. Druga sprawa do dobór żywności. Może ograniczyć się do konkretnych sprawdzonych marek czy producentów. Można stworzyć bazę takich informacji. Czy to jest do zrobienia? Myślę,że tak :)

  2. ghoska pisze:

    Jarek :-) Mam pytanie dotyczące trehalozy – na polskim forum i w Usa mowa jest o tym, że ten ‘cukier” trehalose jest bardzo dobry dla dzieci z autyzmem .Jak sadzisz czy w ZD może przynieść korzyści ?

  3. Can pisze:

    Tak czyści mózg z amyloidu beta.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...