DHA i witamina D 3 oczyszcza organizm z amyloidów beta

luty 8, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Nie zrobiłem tego specjalnie, ale tak wyszło. Wczoraj pisałem o konieczności oczyszczania złogów amyloidowych, któe występują w mózgu i są zagrożeniem dla funkcji poznawczych tutaj: http://www.zespoldowna.info/amyloidy-uszkadzaja-naczynia-krwionosne.html

Dziś znaleziony nowy raport o bardzo korzystnym działaniu kwasów omega 3 w postaci DHA (!) i witaminy D3.

http://www.emaxhealth.com/1020/vitamin-d-and-dha-might-be-key-treating-alzheimers-disease

Wszyscy na świecie boją się choroby Alzheimera, która staje się niemalże “epidemią”. Wskazuje się, że już w 2050 roku liczba osób dotkniętych problemem potroi się w stosunku do dnia dzisiejszego.

Wszyscy akceptują teraz także tezę, że osoby z trisomią 21 chromosomu, jeszcze w życiu płodowym, dotknięte są symptomami tej choroby. Wskazuje się oczywiście na amyloidy beta.

Chcąc walczyć z chorobą, naukowcy zakładają 2 strategie:

-szukają mechanizmów blokujących rozwój choroby

-szukają składników odżywczych, które mogą redukować poziom amyloidów w organizmie.

W najnowszym Journal of Alzheimer’s Disease przedstawiono raport wskazujący na DHA i witaminę D3 jako kluczowe składniki obniżające poziom amyloidów w organizmie. Jak naukowcy to określają: “…witamina D3 i DHA pomagają kontrolować stan zapalny oraz poprawiać poziom oczyszczania organizmu ze złogów poprzez poprawę funkcjonowania systemu immunologicznego”.

Mechanizmy działania obu substancji różnią się jednak od siebie. I tak forma witaminy D 3 (1alpha, 25–dihydroxyvitamin) reguluje funkcjonowanie genów oraz informację dotyczącą konieczności “czyszczenia” organizmu ze złogów amyloidowych. DHA wykorzystuje te same ścieżki, jednakże skupia się na innych receptorach by skutecznie zlikwidować złogi amyloidowe.

Niejako efektem ubocznym podawania tych składników jest zahamowanie obumierania komórek nerwowych pod wpływem amyloidów.

Zatem mamy kolejne potwierdzenie wskazujące na korzystny wpływ suplementacji dla naszych dzieci.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...