Dlaczego witaminę D 3 powinniśmy mieć na poziomach wyższych niż 50 ng/ml? czyli o dopaminie, serotoninie i innych istotnych funkcjach regulacyjnych witaminy D 3.

grudzień 22, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Stale sugeruję Wam, pomimo tego że lekarze Wam tego nie mówią, do tego by poziom witaminy D 3 u Was, u Waszych dzieci zdrowych był na minimalnym poziomie 50 ng/ml, a u dzieci z zespołem Downa, z autyzmem lub w przypadku starań o dziecko by ten poziom był na poziomie około 80 ng/ml. Funkcje regulacyjne witaminy D 3 są tak istotne, że mogą być tym decydującym czynnikiem o sukcesie leczenia, stabilności zachowań i postępie w w edukacji nie mówiąc po prostu o zdrowiu.

Tutaj pisałem o roli witaminy D 3 w obniżaniu i regulowaniu aktywności candidy przez witaminę D 3, która najczęściej dotyka te osoby które mają typowe cechy autystyczne:

http://www.zespoldowna.info/witamina-d3-w-problemach-jelitowych-w-autyzmie-i-w-ciazy.html

Tutaj pisałem o oczyszczaniu z amyloidów beta i istotnym wpływie zapobiegającym chorobie Alzheimera:

http://www.zespoldowna.info/dha-i-witamina-d-3-oczyszcza-organizm-z-amyloidow-beta.html

http://www.zespoldowna.info/jaki-jest-wplyw-witaminy-d-3-na-chorobe-alzheimera-czy-nasze-dzieci-powinny-byc-suplementowane-ta-witamina.html

Tutaj pisałem o regulacji poziomu homocysteiny poprzez stałe podawanie witaminy D 3, co jest istotne z perspektywy regulacji metylacji i chorób neurodegeneracyjnych (choroba Parkinsona), kardiologicznych:

http://www.zespoldowna.info/nie-podaje-zadnych-suplementow-diete-mamy-stale-taka-sama-a-spadla-corce-homocysteina-co-moze-byc-powodem.html 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26827956

Tutaj pisałem o istotnych komplikacjach podczas ciąży, przy deficytach witaminy D 3, a w kolejnych artykułach jest jednoznacznie to określone, że niski poziom witaminy D w organizmie kobiety jest przyczyną odrzucenia ciąży w pierwszym trymestrze:

http://www.zespoldowna.info/brak-witaminy-d-w-trakcie-ciazy-laczy-sie-z-cechami-autystycznymi-dziecka.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4171878/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26178723

http://www.zespoldowna.info/witamina-d3-byc-moze-najwazniejsza-witamina-czlowieka.html

Dzisiaj chciałbym dodać informację o tym, co dla Wszystkich jest intuicyjne, ale nie są tego pewni:

WITAMINA D JEST KLUCZOWYM REGULATOREM ZARÓWNO FUNKCJONOWANIA SEROTONINY JAK I DOPAMINY W NASZYM ORGANIZMIE, CO PRZEKŁADA SIĘ NA NASZE ZDROWIE PSYCHICZNE, NASTROJE, STABILNOŚĆ I DŁUGOTERMINOWOŚĆ NASZEGO DZIAŁANIA!

SEROTONINA

Osobami, które najbardziej zostały dotknięte niskim poziomem serotoniny są te osoby, których zmienność zachowań jest widoczna i autodestrukcyjna. Badania u tych osób pokazały jedno:

poziom witaminy D 3 reguluje syntezę serotoniny w mózgu poprzez regulację genu TPH 2, konwertującego przy udziale BH4 tryptofan do 5-HTP (serotoniny). Im niższy tym aktywność tego genu jest niższa, o czym już kilkakrotnie pisałem jako o problemie także w zespole Downa.

http://www.zespoldowna.info/tph2-gen-odpowiedzialny-za-poziom-serotoniny-w-mozgu-czyli-o-agresji-i-nadmiernej-aktywnosci.html

http://www.zespoldowna.info/najczesciej-wystepujace-polimorfizmy-genow-w-schizofrenii-w-autyzmie-i-w-zespole-downa.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24558199

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25713056

image

DOPAMINA

Funkcje regulacyjne poziomu dopaminy to głównie wpływ witaminy D 3 na jakość funkcjonowania genu TH odpowiedzialnego za konwersję tyrozyny do poziomu L-dopy. Mechanizm ten reguluje zatem ilość dopaminy, antydepresyjne działanie dopaminy, co jest szczególnie istotne, gdy popatrzymy na panele osób z ZD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26210580

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4875352/

http://ajcn.nutrition.org/content/97/5/907.full

http://www.nature.com/tp/journal/v4/n4/full/tp201414a.html

image

Komentarze

Liczba komentarzy: 5 do “Dlaczego witaminę D 3 powinniśmy mieć na poziomach wyższych niż 50 ng/ml? czyli o dopaminie, serotoninie i innych istotnych funkcjach regulacyjnych witaminy D 3.”
 1. Aga pisze:

  Odebrałam we wtorek poziom vit d3 mojej 2 letniej córci-54 i gastroenterolog kazał ją nam odstawić bo jest przekroczona. Podaję jej tylko tran wiec marwilam się że będę go musiała ograniczyć. Dzięki Jarek.

 2. Ania Tomaszczyk pisze:

  a jak to w takim razie jest z suplementami? staram się regularnie spożywać vita d express czyli jeden z suplementów, czuję się ok a ostatnie wyniki badań to potwierdzają, ale jak to jest dokładnie?

 3. Can pisze:

  Proszę o pytanie, gdyż nie rozumiem tego wątku.

 4. Ania Tomaszczyk pisze:

  chodzi o nadmiar witaminy d, czy zażywając suplement i jedząc w miarę zdrowo (czyli ryby i inne potrawy posiadające witaminę d), nie doprowadzimy do nadmiaru tej witaminy w organizmie?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...