Nie chodzi o amyloid beta, tylko o jego usunięcie w chorobie Alzheimera i w zespole Downa

maj 24, 2015 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Ten raport jest potwierdzeniem, że to co od 8 lat już robimy ma sens. Ten raport powinniśmy zrozumieć wszyscy…nie będzie to trudne.

http://m.medicalxpress.com/news/2015-05-university-oslo-mechanism-alzheimer-disease.html

image

Te zdjęcie jest konkluzją powyższego raportu naukowców z Uniwersytetu w Oslo. Czerwony kolor to blaszki amyloidowe otoczone astrocytami.

W raporcie z badań prowadzonych przez zespół Dr. Jensa Pahnke czytamy: “..the Pahnke team produced results that support the hypothesis of insufficient removal of toxic metabolites in sporadic Alzheimer’s disease…”

Oznacza, to że naukowcy dokonali odkrycia dotyczącego funkcjonowania mechanizmu funkcjonowania amyloidów beta w chorobie Alzheimera. Do tej pory szukano różnych elementów, ale dopiero te badanie potwierdza, że nie nadprodukcja amyloidów beta jest problemem ale ich usuwanie!!!

Zatem stała suplementacja małymi dawkami kurkumy longvidy, egcg, ginkgo ma sens!!!

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Nie chodzi o amyloid beta, tylko o jego usunięcie w chorobie Alzheimera i w zespole Downa”
  1. asia pisze:

    Jarku a jakie przemyślenia na temat leku solanezumab?

  2. Can pisze:

    Na 3 etapie badań nie wykazał, żadnych korzyści http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24450890. Na etapie “przedłużonym” ma określone i ograniczone korzyści i badania będą kontynuowane…ale wydaje mi się, że będzie ten lek odrzucony jako nieefektywny http://www.neurology.org/content/84/14_Supplement/P7.108

  3. Can pisze:

    Nie ma jak marketing. W gazetach pojawiła się informacja mówiąca, że jeżeli poda się ten lek odpowiednio wcześniej (nie ma napisane co to znaczy), to lek może zredukować ilość amyloidów aż o 30%.http://www.dailymail.co.uk/health/article-3170737/Major-Alzheimer-s-breakthrough-scientists-unveil-new-drug-slows-progression-disease.html Dla mnie to tylko dobre pranie mózgu przez producenta, bo przeciez on nie może stracić tylu pieniędzy, więc będziemy za chwilę kupować coś absolutnie niepotrzebnego…chyba że zdarzy się jednak cud i pokażą się niezależne badania mówiące coś innego.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...