Po spotkaniu na ZAKĄTKU 21, EDUKACJA przez SUPLEMENTACJĘ

październik 17, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie na ZAKĄTKU 21 organizatorom. :) Po nim otrzymałem wiele pytań, na które nie mogłem odpowiedzieć od razu…teraz postaram się to zrobić.

1.EDUKACJA A SUPLEMENTACJA

Taki tytuł ma moja prezentacja dla EDSA na temat tego czym się zajmuje, co mnie pasjonuje. Po tym jakie pytania padały podczas mojej obecności na ZAKĄTKU muszę wrócić do niej i w ten sposób wytłumaczyć dlaczego ona jest tak ważna.

EDUKACJA jest najważniejszym elementem życia społecznego każdej istoty XXI wieku. Dla dzieci z deficytami edukacyjnymi jest to szczególnie ważne.

DZIECKO Z ZESPOŁEM DOWNA by mogło uczestniczyć w EDUKACJI MUSI BYĆ PO PROSTU ZDROWE!

2.SUPLEMENTACJA BAZĄ DLA ZDROWIA DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA.

To już mijają 4 lata i 5 miesięcy jak w naszym domu pojawiły się suplementy. Najpierw NUTRIVENE D, ginkgo, DHA potem herbata teavigo, na końcu kurkuma. Pamiętam jak żona, Teresa i przyjaciele patrzyli na mnie z zaskoczeniem. Po co to Jaśkowi? – mówili. “Dla Zdrowia” – odpowiadałem. Wtedy było to mało przekonywujące.

Dziecko z ZD ma “DOWNA” przez potrojenie genu DYRK 1 A, który wpływa na wiele innych genów w takim “potrojonym” stanie. Będąc odpowiedzialnym za układ neurologiczny, immunologiczny powoduje znaczące zmiany, zatem cel pierwszy regulacja DYRK 1 A dzięki EGCG. Spowoduje to z pewnością wyhamowanie pogłębionej immunosupresji w efekcie dziecko powinno wrócić z chorobami do poziomu dziecka zdrowego. Co to oznacza? Może brać udział w zajęciach a to w czasie da te dodatkowe punkty IQ!

Gdy mimo wszystko dziecko choruje, należy zrobić badania tak jak się to robi u zdrowego dziecka w połączeniu z homocysteiną, wit. b12, wit d3 i cynkiem, żelazem i ferrytyną. Złe wyniki będą nakazywać wzmocnienie dziecka, jego bariery immunologicznej. jednakże na początek konieczne jest podanie zestawu typu Nutrivene D. Podwyższenie poziomu mikroelementów, antyutleniaczy doprowadzi dziecko z ZD do odpowiedniego stanu z poziomu chemicznego składu krwi. Wtedy można podać dodatkowe stymulanty odpornościowe, gdyż dziecko na nie będzie gotowe.

3.SUPLEMENTACJA A IQ, INTELIGENCJA

Jak widać suplementy, patrząc na powyższy opis, nie są produktami

STYMULUJĄCYMI POZIOM IQ, INTELIGENCJĘ W SPOSÓB BEZPOŚREDNI!

Zapewniając dziecku, zbliżoną do dziecka bez ZD, odpowiedź immunologiczną zapewniają jego obecność na lekcjach, zajęciach, a to przecież element rozwoju inteligencji, zdobywania dodatkowych umiejętności.

4.SUPLEMENTY A ROZWÓJ FUNKCJI POZNAWCZYCH

Inną kwestią w zakresie działania suplementów jest ich wpływ na funkcje poznawcze dziecka z ZD. Tutaj wciąż mamy problem genu DYRK 1A i jego przemożnego wpływu na gen APP oraz kwestię regulacji poziomu aktywności neuroprzekaźników oraz funkcjonowania NGF-ów oraz obniżenia poziomu amyloidów.

Jak wielokrotnie powtarzałem dziecko z ZD w tym kontekście przypomina komputer stworzony pod koniec XX wieku do którego chcemy “załadować” WINDOWSA 7, kilka gier itp. z XXI wieku!

ON W TAKIM STANIE NIE DA RADY! KONIECZNY JEST UPGRADE!

U naszych dzieci też konieczny jest UPGRADE, czyli oczyszczenie mózgu, zwiększenie jego reaktywności na bodźce, zwiększenie jego pamięci.

GINKGO- to suplement który reguluje przepływ bodźców, czy reaktywność poprzez balansowanie funkcjonowania GABA. Impulsy przechodzą i trafiają do mózgu z właściwą prędkością i ilością. Poprzez działanie odtwarzające synapsy i odtwarzające komórki nerwowe delikatnie zwiększa “moc obliczeniową” mózgu.

HERBATA ZIELONA teavigo – to suplement który wpływa na pamiętanie i rozbudowanie pamięci. Zatem mamy możliwość składowania i nagrywania informacji

KURKUMA-jest takim “defragmentatorem mózgu”. Kiedy komputer źle działa należy go oczyścić i zdefragmentować dysk. Wtedy działa! KURKUMA właśnie to robi, ba odbudowuje te zniszczone i stymuluje właściwe ich funkcjonowanie.

DHA-coś co często jest pomijane, bo po co podawać tłuszcz. Ten tłuszcz ma przemożny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie pozostałych suplementów, więc nie można go pomijać!

5.SUPLEMENTY TO WCIĄŻ ZA MAŁO!

W czasie bytności na “czacie” pojawiło się pytanie w kontekście suplementów: CZY TO WYSTARCZY? Niestety nie. Wszystkie te substancje działają w bardzo rozproszony sposób, ale działają. By zwiększyć efektywność tych poznanych przez naukę procesów, konieczne są leki. Według mnie:

-cerebrolizyna na początku życia dziecka z ZD 0-6 lat do regeneracji mózgu, komórek nerwowych, synaps i likwidację amyloidów

-fluoksetyna by zwiększyć pamięć i sprawność dziecka poprzez odbudowanie właściwej liczby komórek nerwowych, to powinno zapewnić ten drugi okres rozwoju

-lek ?, może mematyna, który zdecydowanie usprawni komunikację i pracę neuroprzekaźników

Bez tego zestawu może być ciężko, a z upływem lat coraz ciężej żyć osobie z ZD. Należy pamiętać, że plastyczność mózgu jest największa do 12-14 roku życia, później ta plastyczność nie jest tak dobra, stąd na efekty należy oczekiwać dłużej tudzież walczyć z z tym co pojawiło się w dzieciństwie, a nie podjęto wcześniej kroków redukujących ich ilość np.: amyloid beta

Dziś gdy mówię o zdrowiu Jasia, gdy mówię o inteligencji Jasia bardzo często od moich najbliższych słyszę: jaki ma poziom homocysteiny? czy witamina B 12 jest powyżej normy? jaki ma cynk? itp. Dla mnie to sygnał, że po tylu latach wreszcie zrozumieli, gdzie leży klucz do JEGO sprawności :)

Komentarze

1 Komentarz do “Po spotkaniu na ZAKĄTKU 21, EDUKACJA przez SUPLEMENTACJĘ”
  1. Alicja pisze:

    A my dziękujemy Tobie Jarku :)
    pozdrawiam

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...