“Czy siedzenie dziecka w ławce jest koniecznością? Czy dziecko z ZD jeżeli nie siedzi w ławce to jest niedojrzałe emocjonalnie?”

wrzesień 30, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Polska szkoła jest strukturalną i autorytatywną instytucją, która w oparciu o dogmaty historyczne chce edukować dzieci. Jeżeli są one dojrzałe emocjonalnie to nie ma problemów. Gdy przychodzą dzieci 6 letnie lub te z ZD, to szkoła ma problem: NIE MOŻNA ZACHOWAĆ JEJ PODSTAOWEGO DOGMATU, ŻE SKUTECZNA EDUKACJA MUSI ODBYWAĆ SIĘ W ŁAWCE SZKOLNEJ.

“Drogi Nauczycielu, wykorzystaj zawsze to, co Ci najbardziej przeszkadza u dziecka z ZD na lekcji!”

wrzesień 30, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Zawsze pojawia się ten sam schemat w sytuacjach trudnych. Występuje brak dojrzałości dziecka, pozwalający mu zaakceptować struktury budujące klasę jako jednostkę społeczną. Pierwsza reakcja nauczyciela jest zawsze taka sama: wyplenić negatywne zachowania i reakcje. I zawsze popełniamy ten sam błąd: NIE NEGUJMY TEGO, CO JEST STRUKTURĄ FUNKCJONOWANIA DZIECKA Z ZD, ZAMIEŃMY TO NA COŚ POZYTYWNEGO […]

IPET czyli jak można rozmawiać konstruktywnie

wrzesień 30, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Nie było to spotkanie o tym jak Jasiek źle funkcjonuje i jakie stwarza problemy dla nauczycieli. Nie było to spotkanie o tym jaki Jasiek jest fajny z perspektywy mojej. To już olbrzymi sukces . Przyznam się, że prawdopodobnie to było moje pierwsze spotkanie w historii, gdzie zastanawialiśmy się jak technicznie udoskonalić przekaz informacji, który […]

Melatonina osłabia uszkodzenia mózgu,akumulację amyloidów beta i neurodegenerację

Pojawiło się kolejne badanie w kierunku użycia melatoniny w chorobie Alzheimera. Badania nad modelem zwierzęcym potwierdziły skuteczność osłabiania “surowości” choroby Alzheimera.

Podawanie koenzymu Q10 łagodzi stres oksydacyjny i reguluje reakcję immunologiczną IL-6, TNF-α w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Wciąż pojawiają się nowe przypadki dzieci z ZD, których reakcja autoimmunologiczna zmierza w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów. Prezentuję poniżej najnowszy raport potwierdzający efektywność działania koenzymu Q10 w tym przypadku. Duża efektywność osiąganych rezultatów pozwala sądzić, że jest to konieczny suplement w tym kierunku.

Obniżona reakcja na szczepienia w kierunku meningokoków typu C u dzieci z zespołem Downa

Dalszy ciąg doniesień, że szczepienia tytułem inności genetycznej dzieci z zespołem Downa, są mniej skuteczne w przypadku zespołu Downa.

Dziś idę na IPET mojego syna.

wrzesień 29, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Ciekaw jestem jak Wy przygotowaliście się do tego wydarzenia. Czy to było trudne spotkanie? Czy spełniło Wasze oczekiwania? Ja dziś idę z dobrym nastawieniem, że Ci wspaniali nauczyciele wiedzą, co mi przekazać.

Programowanie przyszłości, czyli jak przeżyć jutro

wrzesień 29, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

“Nie da się”, “Nie ma szans” to są wyrażenia, które cechują rodziców dzieci niepełnosprawnych. Gdy z nimi rozmawiam zdaję sobie sprawę, jak oni i ja też jesteśmy zaprogramowani na NIE. Na gorycz, na smutek, na złą śmierć.

“EGCG z kofeiną czy bez?”

Wraca problem suplementów zawierających kofeinę. Za używaniem ich jest pewna grupa osób, zdecydowanie więcej jest negatywnych głosów. Jednak brak szczegółowej wiedzy u obu stron powoduje, że dyskusja przypomina pogawędkę znajomych, a nie racjonalną analizę możliwych zastosowań takich produktów.

Mam zespół Downa, jestem gejem.

wrzesień 27, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

To jest niezwykłe mieć odwagę mówić o swojej inności. Paul ma zespół Downa, przyznaje że jest gejem i mówi, że uprzedzenia są czymś najgorszym. Nie boi się etykiet, ale jest przeciwny używania słowa NIEDOROZWINIĘTY (RETARDED) w kierunku osób niepełnosprawnych, w takim samy stopniu jak w stosunku do osób homoseksualnych.

Czy szkoła uczy bycia częścią społeczności?

wrzesień 27, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Wciąż myślę nad tym co zrozumiałem ostatnio. Świetnie skomentował to Kobas szkoda, że tylko w jego prywatnej opinii…ale Kobas MASZ RACJĘ!

Żywność fermentowana jest przyszłością w terapii zespołu Downa?

wrzesień 27, 2015 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Po pierwsze: twórcy żywności fermentowanej określają swoje preparaty jako dietetyczne, będące istotnym składnikiem diety. NIE SĄ TO DLA NICH SUPLEMENTY.

“Dlaczego dzieci z zespołem Downa są aspołeczne?”

wrzesień 27, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Pojawiło się takie pytanie po tym jak napisałem ten artykuł http://www.zespoldowna.info/dzieci-z-zespolem-downa-sa-aspoleczne-w-szkole.html . Postaram się zatem dostarczyć odrobinę więcej szczegółów.

Wystarczy chcieć.

wrzesień 25, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Tacierzyństwo, a niepełnosprawność dziecka. SUPEROJCOWIE.

Dzieci z zespołem Downa są aspołeczne w szkole!

wrzesień 25, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Nie wiem dlaczego tego nikt wcześniej nie poruszał tego tematu. Nie wiem dlaczego, aż tak dużą pomyłkę w definiowaniu problemu mamy na poziomie edukacji podstawowej. Mijają 3 tygodnie nowego roku szkolnego, a te dzieci które nie chodziły do zerówek mają olbrzymie problemy z adaptacją społeczną.

“Jakie produkty wpływają na metylację?”

wrzesień 23, 2015 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Metylacja jest złożonym procesem dla nas wszystkich ściśle związanym z funkcjonowaniem genów i ich enzymów. Te z kolei oddziaływają na neuroprzekaźniki, które w ZD są na mocno niestabilnym poziomie. Zatem co powinniśmy jeść i na co będzie to miało wpływ? Oto krótki kurs epigenetyki.

Dla mnie to historia najlepsza: osoba z zespołem Downa, która nie czyta i nie pisze, jest niedosłysząca ma pracę i czuje się w niej rewelacyjnie.

wrzesień 23, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Moja praca, mój dom

Historia zaczyna się w ten sposób: 21 letnia dziewczyna z zespołem Downa Emma, dzięki swojej mamie założyła firmę. Nie umie czytać, nie umie pisać, niedosłyszy, a jednak ma pracę, która ją bawi, daje satysfakcję.

Wszystko co najnowsze o chorobie Alzheimera

Badania w kierunku choroby Alzheimera (CHA) rozwijają się w trybie niesamowitym. Powiem szczerze zaczynam powoli nie nadążać za czytaniem tych wszystkich publikacji, jakie się pojawiają obecnie. W bardzo dużej części tych badań osoby z zespołem Downa są w pierwszych grupach badawczych…to też jest dobrze.

WOLNOŚĆ, taka sama rzeczywistość

wrzesień 22, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Filmoteka

Dziękuję Marcie za ten film. On chyba najlepiej oddaje moje uczucia, jakie mam teraz.

Zdeformowane naczynia krwionośne w mózgu są kluczem do terapii choroby Alzheimera

Przypomnę co do tej pory wiemy z najnowszych badań: ilość amyloidu w organizmie rozpoczyna kaskadową i niszczycielską reakcję niszczącą komórki nerwowe, nie sama ilość jest tutaj problemem, ale brak usuwania amyloidu z komórki. Dziś dochodzi nam kolejna nowa patologia: w chorobie Alzheimera problemem, kluczowym dla usuwania złogów mogą być zdeformowane naczynia krwionośne w mózgu.