7,8 – DHF na mitochondria w zespole Downa

luty 3, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

7,8 – DHF czyli tropoflawon pozyskiwany z drzewa Godmania aesculifolia należącego do rodziny Bignoniowatych, wraca w temacie leczenia osób z ZD. Tym razem w temacie wspierania mitochondriów i to już w okresie prenatalnym.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8773005/

Najnowszy raport w tym temacie podejmuje ciekawy temat odbudowy funkcjonalności mitochondriów i całej biogenezy u myszy z ZD i to w trakcie okresu prenatalnego.

image

Wcześniejsze doniesienia w tym zakresie dotyczyły głównie poprawy funkcji poznawczych. Ten etap badań pokazywał już potencjał tego flawonu poprzez wspieranie aktywizacji BDNF, co powinno znaleźć korzystne efekty w zakresie terapii choroby Alzheimera.

https://www.zespoldowna.info/efektywnosc-flawonow-78-dhf-w-leczeniu-w-zespole-downa.html

W obecnych badaniach osiągnięto kluczową kwestię: odbudowano ilościowo obecność enzymu PGC-1α jak i utrzymano jego aktywność. Z drugiej strony oczywiście podkreślono istotny efekt na poziomie redukcji wolnych rodników, jak i przywrócenie metabolizmu bioenergetycznego. Są to oczekiwane przez nas efekty.

W świetle tych zdarzeń, 7,8-DHF jawi się jako skuteczne wsparcie na poziomie jeszcze prenatalnym dla osób z ZD. Jednak badania na myszach z ZD w tym zakresie, musi się jeszcze przełożyć na próby na ludziach i dopuszczenie do użycia tego flawonu w trakcie ciąży. To pierwsze tak kierunkowy raport i musimy poczekać na dalsze badania.

https://www.zespoldowna.info/mitochondria-w-praktyce-czyli-jakis-przepis.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...