Efektywność flawonów 7,8-DHF w leczeniu w zespole Downa.

czerwiec 14, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pisałem kiedyś o flawonie 7,8-DHF i nawet próbowałem je przetestować. Nie udało się jednak, ale nie oznacza to że nie śledzę rozwoju w tym temacie. Oto najnowsze informacje.

Zaczynamy jednak od przypomnienia, czyli 7,8-DHF jest agonistą wspierającym BDNF:

http://www.zespoldowna.info/78-dhf-kolejna-alternatywa-dla-wsparcia-osob-z-zespolem-downa.html

“Agonista jest to substancja wspierająca określoną aktywność, proces, metabolizm.

“BDNF jest kluczowym składnikiem w mózgu odpowiadającym za jego zdrowie, właściwe zdolności poznawcze, humor. Właściwa ich ilość to zapewniony proces neurogenezy i neuroplastyczności. BDNF zapobiega chorobie Alzheimera. W ZD mamy z nim problem pomimo tego, że komórek glejowych w których powstaje mamy w nadmiarze (astrocytów), Liczba BDNF zależy od poziomu aktywności genu DYRK 1 A. Zacytuję teraz Teresę: “…BDNF jest konieczny w procesie uczenia się. Kiedy liczba DYRK1A została obniżona (dzięki herbacie), BDNF wzrosło i zarazem PLASTYCZNOŚĆ SYNAPTYCZNA. Mając 1,5 razy więcej DYRK1A w ZD od normalnego poziomu, spada zdolność synaps do zmian a co za tym idzie uczenia się.”

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-kurkuma-a-bdnf-czyli-uczenie-sie-o-to-sie-nikt-nie-spytal-przypominam-zatem.html

Zatem podając agonistę 7,8-DHF wspieramy działanie BDNF, który jest kluczowy dla funkcjonowania np. osób z ZD, ale i z chorobą Alzheimera. I właśnie tam po raz pierwszy obserwowano “jakość” działania tej substancji.”

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3242305/

http://www.zespoldowna.info/78dhf-bdnf-i-sport-na-swiezym-powietrzu-w-zespole-downa.html

Oto konkulzje z kolejnego artykułu:

ĆWICZENIA FIZYCZNE W SZCZEGÓLNOŚCI ODBYWAJĄCE SIĘ NA POWIETRZU NATLENIAJĄ MÓZG, ZWIĘKSZAJĄ POZIOM BDNF-ÓW! W TEN SPOSÓB ZWIĘKSZAJĄ NEUROGENEZĘ!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5715062/

Biorąc pod uwagę ten mechanizm, naukowcy postanowili uzyskać ten sam efekt za pomocą 7,8-DHF. Okazało się, że w wyniku podawania tego leku, myszom z ZD  (Ts65Dn) uzyskano ten sam efekt jaki uzyskuje się w wyniku długotrwałych ćwiczeń. Poprawiła się plastyczność mózgu, zwiększyła się neurogeneza, skorygowały się deficyty pamięci, zwiększono plastyczność synaptyczną na ścieżce oddziaływania na BDNFy!

Zatem jeżeli weźmiemy pod uwagę ćwiczenia fizyczne, jak chociażby karate, chodzenie po górach, dołączymy do tego 7,8-DHF albo kurkumę, cerebrolizynę lub fluoksetynę to możemy uzyskać istotną korektę in plus aktywności intelektualnej i fizycznej naszych dzieci. Warto to rozważyć i nie rezygnować tylko z ćwiczeń fizycznych!”

 

Teraz mamy nowe badanie znów z myszą Ts65Dn, jednakże w wieku 4 miesięcy, co oznacza człowieka w wieku powyżej 20 lat. Przyjmuje się zazwyczaj, że mysz w wieku 3-6 miesięcy to odpowiednik 20-30 lat ludzkich.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31174258/

Badacze zadali pytanie w tym raporcie: czy skuteczność 7,8-DHF jest stała bez względu na wiek?

Konkluzja badania:

“Stwierdziliśmy, że myszy Ts65Dn traktowane 7,8-DHF (5,0 mg / kg / dzień) przez około 40 dni, począwszy od 4 miesiąca życia, nie wykazały żadnej poprawy w L&M. Wyniki sugerują, że czas leczenia 7,8-DHF jest kluczowym zagadnieniem dla uzyskania pozytywnego wpływu na mózg.”

Zatem mamy odpowiedź: ten produkt nie nadaje się na poprawę funkcjonowania osób powyżej 20 roku…ale chodzenie, ćwiczenie wciąż tak.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...