A jednak antydepresanty … przedłużają życie i jego jakość w zespole Downa…

lipiec 16, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Fluoksetyna jest tanim i znanym lekiem, tytułem chociażby kontrowersji jakie wokół niej pojawiały się. Jest też lekiem skutecznym i dla mnie obok cerebrolizyny na pewno jednym z najważniejszych w zespole Downa. Dyskutując o lekach, nowych kierunkach nie można jej pominąć.

Powody:

1. Wpływają na długość i jakość życia osób z zespołem Downa.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25007424/

Cieszę się, że w końcu są robione takie badania. Cieszę się, że są one tak kierunkowe. Zaskakują mnie ich wyniki, pozytywnie.

image

Co tam jest napisane? Cóż podawanie antydepresantów powoduje przedłużenie życia i jego jakość u osób z ZD.

2.Wpływają na “lepszy” start życia.

W tym momencie czekam na kolejne rozwiązanie ciąży, podczas której mama dziecka z ZD wspomagała się fluoksetyną.Te rozwiązane już z sukcesem ciąże, podczas których używano wspomagania fluoksetyna i choliną charakteryzowały się tym, że dzieci z ZD rodziły się bez wad serca i niskiego napięcia. Podawanie leku rozpoczynano najwcześniej w 18 tygodniu. 

Komentarze

1 Komentarz do “A jednak antydepresanty … przedłużają życie i jego jakość w zespole Downa…”
  1. Can pisze:

    Mogę potwierdzić, że profesor Renata Bartesaghi rozpoczyna badania nad fluoksetyną u dzieci z ZD. To będzie pierwsze takie badanie. Oficjalna informacja brzmiała: “…I have obtained funds by an Italian Foundation and therefore I am now in the position to start a clinical trial with fluoxetine in children with DS. The trial will be conducted in Naples (Italy) by Prof. Carrmela Bravaccio (Children Neiropsychiatrist) and Dr. Iris Scala (Pediatrician).”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...