ACI-24 kolejny etap badań nad szczepionką przeciwko amyloidom beta

styczeń 30, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Mamy kolejne dane z badań klinicznych nad użyciem szczepionki ACI-24 u osób z zespołem Downa. Od 2015 roku śledzimy postępy w badaniach. Trzeba przyznać, że jesteśmy bliżej i bliżej. Teraz mamy wnioski z kolejnego etapu badań dotyczących przeciwciał.

“Dane z badania fazy Ib/II ABATE wykazały, że ACI-24.060, kandydat na szczepionkę przeciw amyloidowi beta firmy AC Immune, może bezpiecznie wywołać odpowiedź przeciwciał u pacjentów z chorobą Alzheimera.”

https://www.biospace.com/article/after-acing-early-alzheimer-s-trial-ac-immune-expands-vaccine-candidate-to-down-syndrome/

To jest krytyczny sukces dla rozwoju idei szczepionki. Jak piszą autorzy pozwoli to na już udział osób z ZD w projekcie! Stoi za tym ten sukces: “W październiku 2022 r. firma AC Immune wykazała, że ​​jej szczepionka przeciw beta-amyloidowi jest również bezpieczna i immunogenna u pacjentów z Zespołem Downa, wywołując wzrost poziomu IgG bez wywoływania zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, śmierci, nieprawidłowości związanych z obrazowaniem lub innych poważnych skutków ubocznych.”

https://www.zespoldowna.info/aci-24-szczepionka-na-chorobe-alzheimera-w-zespole-downa-jak-do-tego-doszlo.html

https://www.zespoldowna.info/zakonczenie-fazy-1b-w-badaniach-nad-skutecznoscia-szczepionki-aci-24-dla-osob-z-zespolem-downa.html

https://www.zespoldowna.info/szczepionka-aci-24-wchodzi-do-badan-klinicznych.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...