ACI 24 szczepionka na chorobę Alzheimera w zespole Downa jak do tego doszło

Styczeń 8, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Cieszę się, że zwróciliście uwagę na ten nowy projekt. Projekt szczepionki wypłukującej amyloid beta w chorobie Alzheimera nie jest nowy. Biorąc pod uwagę nowe dane dotyczące problematyki wypłukiwania amyloidu, badania które zostały zainicjonowane w 2009 roku nabiorą z pewnością tempa.

image

http://acimmune.com/en/news-releases/

Na początek zatem trochę o firmie, która ma szczepionkę wspomagającą wypłukiwanie amyloidu beta ACI-24 ale także szczepionkę ACI-35 działającą na podobnej zasadzie co cerebrolizyna, wspomagającą funkcjonowanie protein tau, które są też elementem degeneracji w ramach kaskady choroby Alzheimera.

http://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-co-to-jest-bez-rcan-1-a-nie-bylaby-tak-grozna.html

AC Immune jest biotechnologiczną firmą szwajcarską, która ma już kilka osiągnięć w kierunku leków na chorobę Alzheimera, min. crenezumab, który został zaakceptowany przez US NIH.

http://www.swissbiotech.org/industry_association_sba/index.php?1=1&id=192839

Prace nad szczepionką zaczęli ponad 10 lat temu. W 2011 roku byli już na II fazie badań klinicznych, już przy udziale firmy ROCHE będącej partnerem w tym przedsięwzięciu, co oznacza że projekt szczepionki na CHA w ZD , nie jest czymś zupełnie nowym, a jedynie jego rozwinięciem, który już trwa i okazał się być bezpieczny i wystandaryzowany, przez co znalazł akceptację do dalszych badań na ludziach.

http://www.acimmune.com/content/news2/ac-immune-milestone_20110509_english.pdf

image

Stąd także tak szybki projekt w ZD uwzględniający udział osób z ZD w wieku 40-60 lat i jego rejestracja w ramach badań klinicznych.

http://acimmune.com/content/news2/acimmune_downsyndrome_20160107.pdf

image

https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/trial/2008-006257-40/SE

image

Spodziewam się bardzo szybko, informacji o podobnym przedsięwzięciu z ich druga szczepionką ACI-35, któa będzie tez mogła być wykorzystywana w ZD, gdyż partnerem w tym projekcie dla AC Immune została firma Johnson & Johnson. Szczepionka ta jest w pierwszej fazie badań klinicznych i założenie jest takie, by za 16 miesięcy mogła być testowana w ZD.

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN0KL0GB20150112

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...