Badania w kierunku suplementów czyli jak to w ZD jest cz.13

Listopad 10, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Tym razem mamy chłopca o fajnym imieniu. Dostaje ginkgo, kurkumę ( 1 kapsułka ), DHA ( 1 kapsułka ), Nutrivine ( w okresie jesienno-wiosennym, także aktualnie od początku września ) oraz Euthyrox N 25 ( 1 i 1/4 tabletki ).

image

Zaczynamy od morfologii. Jest ona ostatnio bardzo typowa dla wielu dzieci z ZD. Zwróćcie uwagę na te pozycje, które są na czerwono. Czy należy się ich bać? Nie jest to konieczne, ale :

po pierwsze wyniki te wskazywać mogą na fakt odwodnienia organizmu, tudzież po prostu zbyt małej ilości płynów w organizmie

po drugie jeżeli krew podczas pobierania była gęsta i trzeba było ją “wyciskać” ,to jest sygnał o koniecznym podawaniu większej ilości płynów, najlepiej wody pamiętając znów, że picie dużej ilości wód może podwyższyć poziom związków typowych dla danych wód, co też nie jest dramatem :)

image

Żelazo i ferrytyna

Te wyniki nie są złe patrząc na wyniki dotychczasowe jakie opublikowałem na tej stronie, choć pozostaje pytanie chociażby co do snu: czy on jest dobry. Przypomnę, że Australijczycy twierdzą, że jedynie ferrytyna na poziomie powyżej 50 daje “dobry sen” .

Lipidogram

Niestety zaczyna się on zmieniać na zły.  Wydaje mi się, że przyszedł czas na wdrożenie drugiej kapsułki DHA (należy sprawdzić relację wagi i dawki) i wprowadzenie Teavigo (herbaty zielonej) skoro jeszcze nie jest podawana.

Homocysteina

Ten element jest na skrajnie niskim poziomie, co też nie jest dobre. Wydaje mi się, że wprowadzenie teavigo wprowadzi trochę porządku tutaj :)

Witamina D3

Jest ona za niska, jednakże wprowadzenie Nutrivene D powinno unormować sytuację.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...