Brak kwasu foliowego powoduje przyspieszone starzenie mózgu.

listopad 22, 2018 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

To kolejny raport, który podnosi problem obecności kwasu foliowego w mózgu i wiąże go negatywnie z polimorfizmami genów związanych z jego funkcjonowaniem jak MTHFR C677T.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30288696/

image

Konkluzja tego raportu mówi: brak kwasu foliowego u myszy z polimorfizmem genu MTHFR zwiększają ryzyko przyspieszonej degeneracji mózgu tytułem uszkodzenia różnych mechanizmów metabolicznych…i mógłbym skończyć. Jednakże w ZD mamy gen FTCD, RFC potrojone, które są bezpośrednio związane z funkcjonowaniem kwasu foliowego. Jak to mówią polscy genetycy polimorfizm genu MTHFR C677T jest populacyjny, czyli występuje w dużej części społeczeństwa.

Analizując Wasze panele, wyniki tak jak to miało miejsce ostatnio w Poznaniu, widać wyraźnie problemy z odpowiednim funkcjonowaniem kwasu foliowego u osób z ZD, co może jedynie potwierdzać jedną tezę: w ZD braki kwasu foliowego mogą być dużo większe niż tylko w przypadku tego polimorfizmu,a co za tym idzie przyspieszona degeneracja mózgu może następować jeszcze szybciej niż to jest opisywane przez naukowców.

http://www.zespoldowna.info/gen-ftcd-histydyna-i-hemoglobina.html

http://www.zespoldowna.info/nie-metylacja-a-geny-ich-zmiany-sa-zwiazane-z-wystepowaniem-autyzmu-zd-problemow-dzieckaczyli-czy-warto-robic-panel-metylacyjny-i-jakie-ma-on-znaczenie.html

Wniosek: dbajcie o kwas foliowy u Waszych dzieci i u siebie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...