Cerebrolizyna

listopad 13, 2009 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

BEZ WZGLĘDU NA TREŚĆ I OPINIE ZAŁĄCZONE W TYM TEKŚCIE, DECYZJE DOTYCZĄCE WYBORU LEKU PODEJMUJE ZAWSZE LEKARZ PROWADZĄCY I RODZIC DZIECKA. INFORMACJA TUTAJ ZAWARTA JEST JEDYNIE ZBIOREM DANYCH WSPOMAGAJĄCYCH WIEDZĘ RODZICÓW.

Szanowni Rodzice,
W związku z zapytaniami w kwestii leku Cerebrolysina (po polsku cerebrolizyna), prezentujemy Wam dostępne dane w formie prezentacji i badań. Część dokumentów jest przygotowana przez firmę EBEWE PHARMA oraz jej przedstawiciela na Polskę.

Chciałbym tutaj także nadmienić, że historia leku to początek lat osiemdziesiątych, gdy poszukiwano leku ratującego mózg w efekcie ciężkich zatruć. następnie w latach dziewięćdziesiątych dodano jako zastosowanie “ratowanie mózgu osób po urazach wypadkowych”.

Historia leku w przypadku problemów neurologicznych u dzieci to koniec lat dziewięćdziesiątych. W Polsce lek ten stał się bardziej popularny niż na zachodzie Europy.

Badania w zakresie zastosowania leku w kierunku takim jak autyzm podjęto w latach 2002-2003 (według danych, którymi dysponuję), a w przypadku DS, a w szczególności chorób związanych z demencją na początku 2004 roku.

Dane badawcze na temat leku można znaleźć w bazie publikacji National Center for Biotechnology Information

Cerebrolysin-Konferencja w Wiedniu

Ta krótka informacja pochodzi z biuletynu wydanego z okazji 20 Konferencji Austriackiego Stowarzyszenia Alzheimera, która miała miejsce w tym roku w Wiedniu w dniach 19-20 Wrzesień. Osobą referującą problem był Dr. Dafin Muresanu.
Promowanie neuroregeneracji
Innym ineresującym podejściem do leczenia demencji jest promowanie neuroregeneracji poprzez stymulowanie uwalniania neurotrofin. Cerebbrolysin jest obiecującym lekiem w tym kontekście. “Ten złożony polipeptyd zawiera aktywne fragmenty czynników neurotrofin, które imitują ich model działania” wyjaśniał Dr.Dafin Muresanu z Uniwersytetu w w Cluj-Napoca, Rumunia. “Ostatnie biochemiczne analizy pokazują, że  Cerebrolysin zwiększa koncentrację IGF-1 w plaźmie osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Ponieważ IGF-1 towarzyszy proces zwiekszania poziomu  oczyszcania z amyloidów, możemy sugerować, że Cerebrolysin może być wykorzystywana w interwencji w przypadkach fundamentalnego, neuropatologicznego procesu demencji”
Report: Dr Anita Kreilhuber
Source:
20th Annual Meeting of the
Austrian Alzheimer Society
19-20 September 2008, Vienna
a tutaj trochę o neurotrofinach http://www.biotechnolog.pl/molekula-2.htm

Załączniki:

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...