Co oznacza nowa wiedza dla nas: wirusy, za małe komórki?

styczeń 12, 2022 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Lubię coś zrozumieć za nim będę wyciągał wnioski. O ile kwestia wirusów jest dla mnie czytelna, to kwestia za “małej komórki” wymaga jeszcze ode mnie przemyśleń.

https://www.zespoldowna.info/czy-struktura-mikrobioty-personalizuje-zespol-downa.html

Wirusy to teoria dla mnie bardzo czytelna i po raz kolejny przemawiająca za suplementacją, odpowiednią dietą i mocno spersonalizowanego podejścia do każdej osoby z ZD. EGCG, resweratrol, cynk, witamina C to substancje w sposób istotny wpływający na ilość wirusów i strukturę mikrobioty to już wiemy i rozumiemy. Proste podejście zaczynające się od stonowanej uwagi na nie w połączeniu z typem porodu, ilością zachorowań dziecka i jego wrażliwością na wirusy może dać wzorzec postępowania systematycznego, polegającego na wdrażaniu probiotyków czysto protekcyjnie, obok prebiotyków i wspomnianych substancji antywirusowych. Tak jak patrzę na to i herpesa, mojego herpesa, to wszystko da się kształtować. Oznacza to, że możemy już mieć na to wpływ.

https://www.zespoldowna.info/gdy-material-genetyczny-nie-miesci-sie-w-komorceczyli-o-zespole-downa.html

Kwestia za “małej komórki” to jest już wiedza z innej bajki. Czytałem różne komentarze do tego i przyznam się, że choć wszyscy wskazują, że istnieją leki, które szybko ten temat by uregulowały, to dla mnie nie jest to czytelne. “Starzenie się komórki” jako pojęcie rozumiem. Oznacza to de facto utratę zdolności komórki do podziału i życia. W efekcie organizm szybciej się starzeje, tak jak to ma miejsce w ZD. Jednak to, że jest tyle leków i firmy mają tak dużo różnych projektów w tym temacie i to skutecznych, to do mnie nie przemawia. Rozumiem, że znów dotyczy to różnego rodzaju raka, do stymulowania reakcji immunologicznej…ale to by musiało oznaczać, że ZD jest “rakiem”, w swoistej formie, który należy leczyć od urodzenia przynajmniej…a środki lecznicze są bardzo ingerujące w życie całego organizmu….ale działają w ramach tego projektu.

https://www.statnews.com/2022/01/06/provocative-new-findings-suggest-surprising-cause-of-down-syndrome/

https://news.mit.edu/2022/down-syndrome-cells-genome-wide-disruptions-mimic-senescence-0110

Jedno co jest pewne, zmienia to znów teorię dotyczącą ZD. Znów zdolność komórki do podziału i jej funkcjonalności tytułem przyspieszonego starzenia, tytułem NADEKSPRESJI CAŁEGO DNA, jest kluczem do zrozumienia ZD. To od razu przekłada się na układ immunologiczny, który ulega deregulacji dzięki temu i to chyba już rozumiemy. Tak samo jak kwestię nadmiernego stresu oksydacyjnego. Oba ostatnie elementy umiemy już regulować poprzez suplementację i to mnie cieszy, ale ta pierwsza część wciąż pozostaje “czarną magią” i jeszcze długo nie będziemy tego rozumieć. Musimy zatem czekać.

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2021.669893/full

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Co oznacza nowa wiedza dla nas: wirusy, za małe komórki?”
  1. adam pisze:

    Ciekawe, ciekawe jest również to, czy wobec tego zastosowanie miałoby np wyciszenie (XIST) nadmiernego materiału genetycznego. Czy to przepełnienie komórki i wszystkie konsekwencje związane z tym wynikają z obecności takiego nadmiernego,/dodatkowego chromosomu czy może z jego aktywności? Nie oczekuje odpowiedzi, tak tylko się głośno zastanawiam.
    Druga rzecz, to właśnie to, że chyba brakuje ( ale mogę się mylić) takiego wielopłaszczyznowego podejścia przez różne ośrodki badawcze, które niezależnie pracując badają różne podejścia. Z jednej strony może i dobrze, bo zamykają się w jakiś ramach, ale z drugiej strony podejście interdyscyplinarne też nie byłoby chyba złym rozwiązaniem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...