Co w zespole Downa jest odpowiedzialne za inicjację chorób autoimmunologicznych?

lipiec 21, 2017 by
Kategoria: Odporność

Szczególnie istotny temat jest dla dzieci z ZD, które mają polimorfizm MTHFR A1298C homozygotyczny. Wiemy, że dobra metylacja i suplementacja może inhibitować nadmierną aktywność  miR-155 i mir-146a. One to są początkiem inicjującym nadmierną aktywność układu w zakresie reakcji immunologicznej i tolerancji na endotoksyny. Jeżeli zahamujemy ich nadmierną aktywności osoby z ZD mogą lepiej funkcjonować po prostu. I o tym jest ten wpis.

image

http://www.jimmunol.org/content/195/12/5750

W związku z faktem, że lekarze wciąż odrzucają fakt istnienia tego mechanizmu postanowiłem go przypomnieć i jeszcze raz chcę podkreślić naukowo potwierdzone dane:

miR-155 i mir-146a inicjują nadmierną aktywność  makrofag w zakresie reakcji immunologicznej i tolerancji na endotoksyny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Endotoksyny

Stan zapalny u osoby z ZD jest szczególnie skomplikowaną etiologią, którą trzeba zrozumieć by móc ją leczyć. Zatem wracamy do potwierdzenia nadmiernej aktywności mir –155 i mir-146a w najnowszych badaniach.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28720071/

image

These findings suggest a possible involvement of miR-146a and miR-155 in brain development and neurodegeneration. In particular, we provide evidence of a dysregulation of these two immunomodulatory miRNAs in AD with a potential therapeutical implication, deserving further investigation.

Mowa w nich o tym, że oba mir-y są czynnikiem ograniczającym rozwój mózgu i powodującym neurodegenerację w ZD, zaś w chorobie Alzheimera obserwowana jest dysregulacja, co jest czynnikiem patologicznym dla choroby.

Jest to kolejne potwierdzenie tego faktu w ZD od 2013 roku. Co ono oznacza?

Po pierwsze należy stale suplementować dzieci produktami, które inhibitują oba mir-y. Resweratrol, kurkuma, kwercytyna, witamina D3 są to substancje wskazane do podawania by ograniczać ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych.

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-7-czyli-protokoly-na-mir-155.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-6-jak-i-co-moze-stymulowac-mir-155.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-5-onkogen-mir-155-a-mthfr-bach-1.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20622002

https://www.hindawi.com/journals/jna/2011/102431/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24103701

https://www.hindawi.com/journals/av/2016/1016840/

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15592294.2016.1276681?journalCode=kepi20

image

Gdy jednak ona ma miejsce, to wprowadzenie leków celowanych nie może odbywać się na zasadzie wcześniejszego wykluczenia któregoś z powyższych preparatów. Reweratrol, kurkuma czy witamina D3 powinny być wtedy w szczególności podawane by równoważyć ich działanie, a wtedy umożliwić skuteczną terapię lekami.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Co w zespole Downa jest odpowiedzialne za inicjację chorób autoimmunologicznych?”
  1. Małolepsza pisze:

    Mam pytanie odnosnie metylacji jej zaburzen i mozliwosci autyzmu .W jednym z Pana publikacji czytałam ze zwiększa sie ryzyko u dzieci z mthfr 1298 a c homozygota recesywna. Czy wynik takiego badania genetycznego jak stwierdzic ze homozygota jest recesywna. Proszę tez mi pomoc gdzie odszukac jakies badania dotyczace zwiększenia autyzmu u dzieci z homozygotą mthfr 1298 a c? Pozdrawiam Małolepsza

  2. Can pisze:

    Homozygota recesywna występuje wtedy gdy allele danego genu są recesywne. Co to oznacza? Allel recesywny to taki który koduje źle białka lub nie koduje ich wcale i jest to typowe dla danego genu powodując określony zespół cech charakterystycznych. W konsekwencji prowadzi to do zaburzeń metabolicznych.Z tego powodu zazwyczaj źle działający allel jest pod wpływem allelu dominującego, dającego w efekcie określone cechy o których my mówimy, że upodobniają np. dziecko do jednego z rodziców gdy mamy heterozygotę. W kontekście autyzmu to wszystko jest co raz bardziej precyzyjne, gdyż wiedza mocno “przyspieszyła ” ale to także powoduje pewien problem: staje się jej za dużo i trudno ją opanować całościowo. Z Twojej perspektywy nie patrzyłbym na sam gen MTHFR A1298C i poczytałbym ten artykuł: http://www.zespoldowna.info/mthfr-c677t-mthfr-a1298c-i-autyzm.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...