Diety, olej kokosowy i kilka sugestii Richarda

październik 4, 2013 by
Kategoria: Dieta

Richard dyskutując ze mną o właściwościach oleju kokosowego podsumował ją w następujący sposób: samo suplementowanie to dopiero 50% wysiłku, drugie 50% to konieczna dieta, jaką należy zastosować….nie jest to proste.

Z mojej perspektywy sam wiem, że każde dziecko zaburzone choć w minimalny sposób powinno otrzymać wsparcie w postaci odpowiedniej diety. W pierwszej kolejności wykluczającej:

-gluten, który jest wszędzie nawet w śmietanie jako zagęstnik, gdy dziecko ma problemy z koncentracją, zachowaniem i trawieniem

-cukry, gdy brakuje koncentracji, jest nadpobudliwe

-laktozę i kazeinę, gdy wykazuje zaburzenia zachowania jak i rozwojowe

Należy pamiętać, że reakcje alergiczne na te substancje mogą dać też objaw typowy np.: dla autyzmu, czyli trzeba czytać co się podaje dziecku w mięsie, wędlinach, nabiale, chlebie, serach żółtych i rybach. Każda z tych głównych grup żywieniowych obecnie jest “wzbogacana” o gluten jako wypełniacz, kazeinę i laktozę. Dotyczy to także leków, suplementów i probiotyków. Te ostatnie bardzo często zawierają cukry, laktozę, co już powinno zwrócić Waszą uwagę.

Ale wracamy do opinii Richarda o stosowanych dietach.

W restrykcyjnej Szwajcarii trudno osiągnąć to co w Polsce, zatem Richard wprowadził 100% virgin olej kokosowy do codziennego użytku. Istotne nie może być z dodatkami smakowymi.

Wprowadził też dietę typową dla dzieci autystycznych, pomimo że w jego rodzinie autyzmu nie ma. Uważa jednak, że takie podejście jest niezwykle istotne i działa. Tutaj znajdziecie szczegóły tego podejścia:

image

http://pecanbread.com/p/

W tej części znajdziecie całą listę artykułów które można stosować w tej diecie.

image

http://pecanbread.com/p/legal_illegal_a-c.htm

Szczególnie polecane są w tej diecie jogurty z mleka koziego oraz te produkty, które “zwalczają” różnego rodzaju grzyby, pasożyty oraz zawierają bardzo niski poziom cukrów. Szczególnie zwraca się tutaj także na efekt detoksykacyjny diety. Mówi się, że nasze “codzienne jedzenie” zabija glutationy, potrzebne do detoksykacji organizmu i stanowiące istotną rolę w walce ze stresem tlenowym (coś tak samo jak w ZD, nieprawdaż!). Ja polecam, choć jeszcze nie wdrożyłem Uśmiech

image

http://pecanbread.com/p/intro/detox.html

Podobną dietą, ale już dla typowych ludzi, jak to określił Richard, jest dieta węglowodanowa, ale dość specyficzna.

Ponieważ jest ona świetnie opisana na stronie i w książce polecił ją, do obejrzenia tutaj:

image

Ale wciąż tematem numer 1 dla Richarda jest dieta doktor Wahl, który dzięki diecie sam wyleczył się z poważnej choroby.

http://www.breakingtheviciouscycle.info/

Oto bazowa dieta “dieta Paleo doktor Wahls”:

1.Codziennie zawiera 9 “kubków” warzyw i/lub owoców. 3 z nich to zawsze zielone warzywa gdyż zawierają dużą ilość witaminy A, C, K, B i minerałów, które zawsze mózg potrzebuje.

2.Kolejne 3 to warzywa bogate w siarkę takie jak kapusta, brokół, kalafior, cebula, sparagi. One pozwalają na usuwanie toksyn z organizmu i wspomagają tworzenie neuroprzekaźników.

3.Kolejne 3 to “kolory” najlepiej każdego dnia inny. Dlaczego? Bo są z pewnością pełne antyutleniaczy. to mogą być różne owoce i warzywa. Jabłka i banany nie są wliczane do tej kategorii ale jagody, maliny, brzoskwinie, pomarańcze, burak, marchewka, pieprze, słodki ziemniak. Mogą one być podawane na surowo, albo ugotowane w niskiej temperaturze.

4.Omegi 3 są pożądane i to w dużej ilości, czyli “dziki” łosoś, śledź. Konieczne są oleje kokosowy, z oliwki, lniany, z konopi. Nie można stosować trans fatów czy przetworzonych olei warzywnych.

5. Co do mięsa wskazuje się na tzw. mięso farmerskie, czyli pochodzenia od zwierząt skarmianych w naturalnych warunkach pasionych trawą.

Historia doktor Wahls opisana jest tutaj:

image

http://www.terrywahls.com/

http://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc

Dla mnie te diety są bardzo przekonywujące i sam do niej podejdę. Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...