Dzienna dawka kwasu foliowego 5 mg przez 90 dni ….i tylko zwiększamy poziom niemetabolizowanego kwasu foliowego.

sierpień 23, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jest to ten artykuł z serii tych, które powinniśmy pokazywać lekarzom…a oni i tak skomentują:… i po co Pani czyta ten internet.

To jest raport z Brazylii, który analizuje jakie mogą być skutki dawki 5mg syntetycznego kwasu foliowego.

http://www.zespoldowna.info/kwas-foliowy-w-przygotowaniach-do-ciazy-i-w-jej-trakcie-dawki-potrzeba-metylacja.html

http://www.zespoldowna.info/dawki-kwasu-foliowego-przed-przygotowaniem-sie-do-ciazy-i-w-trakcie.html

Warto zwrócić na tą konkluzję:

This noncontrolled intervention showed that healthy adults responded to a high-dose FA supplement with increased UMFA concentrations, changes in cytokine mRNA expression, and reduced number and cytotoxicity of NK cells. This trial was registered at www.ensaiosclinicos.govbr as RBR-2pr7zp.

TA NIEKOTROLOWANA INTERWENCJA POKAZAŁA, ŻE ZDROWY DOROSŁY ODPOWIEDZIAŁ NA SUPLEMENTACJĘ WYSOKIMI DAWKAMI SYNTETYCZNEGO KWASU FOLIOWEGO WZROSTEM POZIOMU NIEMETABOLIZOWANEGO KWASU FOLIOWEGO, ZMIANĄ EKSPRESJI CYTOKIN I REDUKCJĄ ILOŚCI CYTOTOKSYCZNOŚCI KOMÓREK NK.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kom%C3%B3rki_NK

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cytotoksyczno%C5%9B%C4%87

W skrócie, osoby te miały zbyt dużo kwasu foliowego w krwi, który nie był absorbowany i przetwarzany, co powodowało zmianę stanu zapalnego/reakcji zapalnej cytokin oraz pogorszenie działania komórek NK tak istotnych w walce z rakiem.

To chyba wystarczający dowód, nieprawdaż? Chyba warto przemyśleć dawki, formę chemiczną i sposób podawania kwasu foliowego kobietom w ciąży…i nie tylko.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...