EGCG w ramach projektu PERSEUS

czerwiec 12, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pojawił się wpis emocjonalny, omawiający skutki uboczne EGCG w ramach projektu PERSEUS i wywołał burzę. Ponieważ w nim negatywnie przedstawiono moją osobę, postanowiłem zareagować.

Zacznę od tego: 

NA TEJ STRONIE PREZENTUJĘ TO, CO JEST DOSTĘPNE NA ŚWIECIE W ZAKRESIE WIEDZY NA TEMAT OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA I NIE JEST TO TREŚĆ, KTÓRA NAKAZUJE WSZYSTKIM LITERALNIE JĄ WYKORZYSTAĆ.

Druga uwaga:

proszę zawsze najpierw przeczytajcie to, co jest napisane, potem próbujcie to przeczytać, ale ze zrozumieniem, a potem krytykujcie kogoś na poziomie faktów a nie emocji.

Uwaga trzecia:

warto zacząć od tej wiedzy…napisanej już po polsku, więc nikt nie powie, że pomylił się w czytaniu.

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

http://www.zespoldowna.info/efektywnosc-egcg-w-leczeniu-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/podaje-egcg-juz-10-lat-czyli-o-epoce-poza-egcg.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-samo-czy-z-innymi-katechinami.html

http://www.zespoldowna.info/czy-dziecko-suplementowane-egcg-bedzie-wyzsze-od-dziecka-bez-tej-suplementacji.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3189735/

PERSEUS

Jest to badanie zorganizowane przez ten sam zespół badaczy niemalże, który wymyślił stosowanie EGCG u osób z ZD jeszcze w latach 2006-2013 w Barcelonie. Obecnie ich działania wspierają także ludzie z Fundacji T21RS.

http://www.zespoldowna.info/down-syndrome-from-understanding-the-neurobiology-to-therapy-mara-dierssen-rafael-de-la-torre-fornell.html

http://www.zespoldowna.info/czy-mozesz-podac-linka-gdzie-znajde-podstawowe-badania-nad-egcg-w-zespole-downa.html

https://www.t21rs.org/research/ongoing-clinical-trials

Badanie jest zarejestrowane jako badanie kliniczne.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03624556

image

Badanie jest podzielone na dwie kohorty. Nas interesuje I część, która dotyczy zespołu Downa. Opis:

Grupa I (dzieci z zespołem Downa): Faza II Randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo, równoległe grupy w celu oceny bezpieczeństwa i tolerancji EGCG u dzieci. Grupa eksperymentalna weźmie 10 mg / kg / dzień FontUp (EGCG jako suplement diety w postaci shaku z czekoladowym smakiem dwa razy dziennie), podczas gdy grupa placebo będzie przyjmować ten sam produkt, ale bez EGCG, przyjmowana z tym samym dawkowaniem .

Badanie ma być zakończone do końca czerwca. Na ten moment nie znalazłem żadnych nawet wstępnych danych na ten temat…ale ponieważ autor wpisu wskazał, że takie są…to napisałem do prowadzącego o ich przekazanie i na ten moment nie mam żadnych informacji.

https://www.imim.cat/news/265/cognitive-function-in-children-with-downs-syndrome-improved-by-a-compound-found-in-green-tea

Szczegóły:

1.Grupa osób to 70 osób.

2.Mają otrzymać EGCG przygotowane z myślą o osobach powyżej 16 lat, ale w grupie wiekowej 6-12 lat o nazwie FONTUP. Twórcy tego suplementu pracowali nad EGCG w programach przed 2014 roku w Barcelonie i Madrycie, a teraz pojawiają się w tym projekcie. Oznacza to, że w ramach obecnego projektu chcą rozszerzyć dopuszczenie ich produktu do użycia o nową grupę odbiorców w wieku poniżej 16 lat. Stąd projekt kliniczny.

Oto jak w 2016 roku zareagowałem na ten produkt:

http://www.zespoldowna.info/fontup-raczej-na-nie.html

image

http://www.sindrome-down.com/en/down-syndrome-some-historical-data-prior-to-fontup/

“1.Jest dopuszczony do użycia dla osób powyżej 16 roku i jest dostępny w Hiszpanii. Zawiera EGCG z kofeiną stąd ograniczenie wiekowe.

2.Suplement powstał, gdyż taki był wymóg badania. Projekt jaki stworzyli Hiszpanie po prostu musiał skończyć się stworzeniem leku. Więc powstała czekolada z białkiem serwatkowym, wypełniaczami, olejem palmowym i cukrem. Dziwi mnie to bardzo.

3.Jego skład nie jest rewelacyjny, a wręcz dla mnie negatywny. Powiedziałbym: skupiono się na mało istotnych elementach wypełniających, bez istotnej koncentracji na substancji kluczowej i to mnie zaskoczyło. 

image

http://www.sindrome-down.com/en/down-syndrome-some-historical-data-prior-to-fontup/

4.Czy ja bym to polecił? Zdecydowanie nie, gdyż nie uwzględnia istotnych potrzeb osób z zespołem Downa i wymogów obecnych przy polimorfizmach genów.”

Teraz przejdziemy do wpisu o którym wspomniałem wcześniej.

PROBLEM 1

„Aktualnie jest przeprowadzane pewne nowe badanie EGCG na dzieciach z ZD. Badanie "PERSEUS" z 2018 które jeszcze się nie skończyło. Miałam napisać to kiedy będą już pełne wyniki ale aż mnie skręca gdy myślę ile dzieci dostanie tą substancję dzisiaj do śniadania… “

KOMENTARZ

Należy zawsze mieć dystans do nauki, bo ona nie ma moralności. Ten wpis kipi emocjami i omawia ogólnie coś czego jeszcze nie ma.

PROBLEM 2

“Jak do tej pory udowodniono pewne pozytywne zmiany w rozwoju poznawczym.

Jak również: zmiany w EEG, pogorszenie stanu tarczycy (zwiększone TSH) , problemy z wątrobą (wzrost ALT, AST,bilirubiny, EGCG jest toksyczny dla hepatocytów), negatywne zmiany w funkcjonowaniu nerek, zmiany w EEG gdzie zmiany były bardzo znaczące, uszkodzenia zastawek i zaburzenia bicia serca.

Proszę Was, czytajcie o substancjach również poza blogiem Jarka. Słabo mi się robi czytając co on tam poleca. To jest po prostu straszne. Proszę, szukajcie informacji o efektywności w postaci badań przeprowadzonych w wysokim standardzie.”

KOMENTARZ

1.Jeżeli nie ma pełnych wyników to skąd ta opinia? Chętnie ją poznam, choć czytając KOMENTARZ 1 rozumiem, że tych ocen jeszcze nie ma.

2.Badania nad bezpieczeństwem podawania EGCG były wykonane na ludziach, także u osób z ZD (odnośniki powyżej)  i wiemy już wszystko wydaje mi się. Autorka tego komentarza w sposób nieprecyzyjny prezentuje dane, które pokazują specyficzny układ podawania, specyficznych substancji co jeszcze opiszę. Czyli znów emocje.

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

 

Teraz bez emocji. Jak powinniśmy zrozumieć te wszystkie problemy.

1.FontUp jest produktem aptecznym, który jest przeznaczony dla osób z ZD powyżej 16 roku życia w postaci shake’a czekoladowego. Skład ma bardzo biochemicznie nieadekwatny do potrzeb osób z ZD i co najgorsze, nie uwzględniający negatywnych reakcji między nimi np.: EGCG i kwasem foliowym, który w tym produkcie jest. Popatrzcie na formy chemiczne witamin-“syntetyki”, ich skojarzenie i olbrzymią dawkę uzupełniaczy o słabej jakości. Ja tego produktu nie polecę z tego powodu, ale on jest od 2015/2016 roku w hiszpańskich aptekach.

image

2.Pamiętajcie, że został stworzony przez ludzi, którzy w PERSEUSIE pojawiają się jako współautorzy tego projektu. Zatem chodzi im o uzyskanie większej dostępności tego produktu także dla ludzi w innym wieku niż 16 lat.

3.UWAGA: TEN PRODUKT ZAWIERA KOFEINĘ PODAWANĄ STALE!

4.O ile w wieku powyżej 16 lat kofeina jest akceptowalna, to w wieku poniżej musi być podawana periodycznie, co jest dopuszczone, gdyż ma dobre skutki, ale też efekty uboczne.

5.Teraz o skutkach ubocznych o jakich pisze autorka negatywnej opinii o EGCG w tym projekcie.

DAWKOWANIE-WĄTROBA

Problem z wątrobą występuje jedynie wtedy gdy podamy EGCG w nadmiernej dawce dziennej stwierdzonej jako 800 mcg dziennie i więcej, i to w dodatku, gdy jest to EGCG z kofeiną. Tak EGCG działa protekcyjnie dla wątroby czyli ją wspiera.

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

http://www.zespoldowna.info/melatonina-jest-srodkiem-lagodzacym-mozliwa-toksycznosc-egcg.html

https://www.intechopen.com/books/pharmacokinetics-and-adverse-effects-of-drugs-mechanisms-and-risks-factors/pharmacokinetics-and-disposition-of-green-tea-catechins

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26093535/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24065295

 

TSH I TARCZYCA

Tutaj szczerze mówiąc myślałem że wszyscy już się nauczyliśmy, że TSH nie jest czymś, czym należy się przejmować. Patrząc poważnie na ten temat to zadedykowałbym problem inaczej”": EGCG hamuje aktywność czynników zapalnych/onkogennych stąd może regulować funkcjonowanie tarczycy”. Wtedy należy wzmocnić tarczycę, ale nie patrząc na TSH bo ta miara jest nic nie warta tylko na fT3 i fT4. Dla mnie oczywistym jest, że podawanie EGCG inhibituje kwas foliowy a co za tym idzie osłabia funkcjonowanie tarczycy. Innym tematem na pewno jest chelatowanie metali, które są krytyczne dla funkcjonowania tarczycy, a EGCG to robi. Jednak na koniec dnia trzeba przyznać, że EGCG pełni funkcję ochronną dla tarczycy i wspierającą, gdyż aktywizuje mitochondria bez których tarczyca by nie działała.

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-a-miedz.html

http://www.zespoldowna.info/jakie-suplementy-sa-potrzebne-by-kontrolowac-niedoczynnosc-tarczycy.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

NERKI

W tym przypadku byłbym wdzięczny za raport precyzyjnie to opisujący, gdyż ja sprawdzając dane w dawkach poniżej 800 mcg nie znajduję działań ubocznych w tym kierunku. Wręcz odwrotnie opisywane jest pozytywne działanie na detoksykację nerek i wspomaganie ich działania przez EGCG.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23834676

SERCE

EGCG ma wpływ na rozrzedzenie krwi przez co ma to wpływ na pracę serca…ale EGCG w badaniach pokazuje, że działa protekcyjnie, gdyż reguluje cholesterol, pracę mitochondriów.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29247373

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0021915099002397

Zatem jakie są realne skutki uboczne, których powinniśmy się bać a o których już pisałem wielokrotnie:

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

Po pierwsze wszystko zależy od dawki. Jeżeli jest ona wysoka, to będzie toksyczna. Z mojej perspektywy wartość graniczna to 600 mcg dziennie czystego EGCG.

Po drugie EGCG musi być odpowiednio dobrane. U małych dzieci poniżej 12 lat raczej bezkofeinowe, a jak już to okresowo.

Po trzecie kwas foliowy. Wysokie dawki EGCG mogą inhibitować metylację, cykl kwasu foliowego, a to może “zmienić” negatywnie wiele procesów, gdzie kwas foliowy jest krytyczny…jak w tarczycy. Jednak jak się robi badania, kontroluje się to co robi i się czyta ze zrozumieniem, to takiego błędu nie będzie.

Po czwarte chelatacja metali jak żelazo, cynk, miedź. To jest dzisiaj niepoliczalne, a na pewno EGCG ma na to wpływ.

Po piąte to czego 99% z Was nie rozumie: EGCG nie jest antyutleniaczem, typowym. Wpływa na funkcjonowanie genu SOD1, SOD2, SOD3

http://www.zespoldowna.info/sod1-a-dha-i-egcg.html

http://www.zespoldowna.info/sod1-i-antyutleniacze-w-zespole-downa.html

Po szóste EGCG wpływa na COMT i poziom dopaminy, co nie zawsze jest korzystne.

Po siódme, jeżeli EGCG nie jest istotnie czyste to na pewno ma dużą zawartość szkodliwego aluminium. Warto kupować sprawdzone produkty.

Moje podsumowanie:

Cieszę się, że jestem sprawdzany…ale w istocie to WY przeze mnie sprawdzacie tych, którzy tworzą określone teorie i to jest fajne.

Niefajne jest to, że jeżeli nie zgadzacie się moimi poglądami to łatwiej Wam negatywnie opisać mnie, niż poświęcić czas na zdobycie merytorycznej wiedzy.

Łatwiej jest czasami nic nie robić i poszukiwać wytłumaczenia dla takiego działania, tak jak w tym wypadku…ale lepiej jest działać niż czekać na cud, a EGCG jest na tyle sprawdzonym suplementem, także na ludziach, że wątpliwości nie ma: jest to krytyczny suplement w ZD. Ja polecam.

Komentarze

1 Komentarz do “EGCG w ramach projektu PERSEUS”
  1. can pisze:

    Bardzo nie lubię powielanie słów, które nie są prawdą. Na to wygląda, że wciąż nawet u nas rodzice próbują manipulować nami rodzicami. Zatem mój komentarz: WSZYSTKO CO JEST PODAWANE, KONSUMOWANE W SPOSÓB NIEWŁAŚCIWY JEST TOKSYCZNE…chleb, bułki, czarna herbata, soki owocowe to najprostsze przykłady. Teraz prostujemy EGCG. Każdy, kto wróci do tego wpisu, to przeczyta że EGCG nie jest toksyczne dla wątroby, jeżeli jest odpowiednio stosowane to raz. Dwa, że są już badania kliniczne potwierdzające skuteczność stosowania EGCG w zespole Downa i należy te zalecenia stosować, gdyż są metodą leczenia osób z ZD…i po prostu nie słuchać głupot, które ktoś z jakiegoś powodu rozpowszechnia…dzisiaj już tak mogę powiedzieć! A w kontekście wątroby wstawiam to zdanie z tego wpisu:
    “Problem z wątrobą występuje jedynie wtedy gdy podamy EGCG w nadmiernej dawce dziennej, stwierdzonej jako 800 mcg dziennie i więcej, i to w dodatku, gdy jest to EGCG z kofeiną. Tak EGCG działa protekcyjnie dla wątroby czyli ją wspiera.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...