Enzym DAO a histamina i amoniak.

wrzesień 6, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Zadałem pytanie kilku rodzicom, w związku z korelacją wysokiej histaminy z wysokim amoniakiem i niskim DAO, którzy  u swoich dzieci zrobili panel. Widzą oni zdecydowanie negatywny wpływ histaminy…ale nie amoniaku. Oto pytanie jakie zadałem: czy stosując DAO jako suplement, poprawili funkcjonowanie dziecka, ich sprawność, ich rozwój i ich metabolizm? Wszyscy zauważyli różnicę, największą Ci, którzy mieli dodatkowo polimorfizmy CBS u ich dzieci. Czy to wystarczające już by stosować DAO jako wsparcie w ZD powszechnie?

Wróciłem z tematem do Caroline z Nutrivene D. “Dlaczego wprowadzono enzymy trawienne w zestawie?”. “…bo dzieci z ZD zawsze miały problem z trawieniem…” Po wymianie zdań zgodziła się z twierdzeniem, że dobór enzymów służył przede wszystkim redukcji histaminy. Była kompletnie zaskoczona jak wspomniałem o możliwości regulowania w ten sposób amoniaku.

Czekam na opinię kolegów z USA, rodziców tak jak i my. Tych którzy stosują enzymy różne od lat, także u autystów. Pierwsze jakie spływają mówią więcej o “uspokojeniu się” dziecka niż o poprawie trawienia. Czy to jest kolejny ślad, że skoro mamy potrojony CBS, skoro mamy zawsze podwyższony populacyjnie amoniak, to i histaminę, to czy używanie enzymów, w szczególności DAO nie powinno być stałe dla wszystkich?

W tym momencie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale coś na rzeczy jest.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...