Fluoksetyna cz.13, czyli czy można podawać ją z enzymem na noc Nutrivene D

sierpień 2, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To jest ciekawe kolejne pytanie. Odpowiedź jest prosta. Nie można. Dlaczego? W enzymie na noc jest l-tryptofan.

http://www.zespoldowna.info/l-tryptofan.html

Substancja ta stymuluje syntezę serotoniny. Gdy podajemy fluoksetynę, czyli lek typu SSRI, zwiększamy zdecydowanie ilość serotoniny w organizmie. Może to oznaczać zagrożenie syndromem serotoninowym. trochę więcej o tym tutaj:

http://www.livestrong.com/article/528179-can-you-take-l-tryptophan-with-ssris/

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Fluoksetyna cz.13, czyli czy można podawać ją z enzymem na noc Nutrivene D”
  1. kasia pisze:

    witam serdecznie,
    Mam na imie katarzyna, jestem mama 20miesiecznego Adasia z ZD. Niedawno odkrylam ta strone i nie ma dnia zebym jej nie czytala.
    bardzo zaineresowaly mnie informacje dotyczace podawania fluoksetyny, chcialabym zaczac podawac ja Adamowi ale przeczytalam ze najlepiej zaczac podawanie w okresie wiosennym a w zimie podawac suplementy. Czy mam poczekac do marca, kwietnia czy moge rozpoczac podawanie teraz. jestem pod wrazeniem z jakim efektem dziala ten lek na Jasia, postepy sa naprawde imponujace. prosze o kontakt, pozdrawiam.

  2. Jarek pisze:

    Kasiu wskazania do podawania leku to temat dla lekarza. Co do samego protokołu, to kwestia obserwacji dziecka i momentu, kiedy mu dany lek da najwięcej. W lecie Jasiek rozwija swoje zdolności motoryczne, co widać chociażby po ostatniej naszej wycieczce na Szczeliniec. Mnie 2 dni nogi bolały, a Jasiek cóż…poszedł dalej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...