Jak wpływa EGCG na funkcjonowanie osoby z zespołem Downa, gdy jest podawane w wieku neonatalnym? – raport z badań

sierpień 4, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Badania nad zespołem Downa w zakresie stosowania EGCG wchodzą w etap badań co raz bardziej istotnych szczegółów. Tym razem naukowcy postawili sobie pytanie: czy EGCG podawane w okresie najbardziej dynamicznej neurogenezy, daje trwałe pozytywne zmiany, czy też nie. W związku z naturą tych badań były one prowadzone na modelach zwierzęcych.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27457036/

image

Teza tych badań opiera się na ostatnich efektach badań na ludziach, które wskazują na to że:

Young adults with DS treated with EGCG exhibit some cognitive benefits, although these effects disappear with time.

młode osoby z ZD leczone EGCG prezentują pewną poprawę w zakresie kognitywnym, chociaż te efekty zanikają po pewnym czasie. Od siebie dodam, że to dotyczy zaniechania podawania EGCG.

Inna teza istotna dla tego badania wskazuje na fakt, że farmakoterapia wprowadzana w okresie prenatalnym  prezentuje dużą pozytywną skuteczność ograniczania wad dziecka z ZD w zakresie neurologicznym.

Recent evidence shows that pharmacotherapies can have a large impact on the trisomic brain provided that they are administered perinatally.

W tym kontekście postanowiono zbadać, czy EGCG podawane w okresie największego poziomu neurogenezy między 3 a 15 dniu po narodzinach. Naukowcy potwierdzili w nich, dużą efektywność leczenia EGCG tak młodej myszy z ZD które korygowało wiele z podstawowych procesów takich jak właśnie neurogeneza. Jednakże nie był to proces utrzymujący się po zaprzestaniu podawania EGCG, jak i nie był trwale zmieniającym fizjologię funkcjonowania hipokampu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...