“Jakie ma córka wyniki? Popatrz i oceń proszę!”

listopad 20, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

I wszystko się zgadza, ale jak otwieram pierwsze trzy linijki i tam: kwas foliowy poniżej 3, witamina B12 poniżej 170, a witamina D3 11, wszystko w sposób oczywisty poniżej norm populacyjnych, nie wspominam o tych zaleceniach dla ZD, to nie wytrzymuję i liczę do 10? Wystarczy samemu to otworzyć, zobaczyć i stwierdzić, że popełniam jako rodzic błąd na błędzie bo nie wspieram córki na podstawowych poziomach badanych biomarkerów, stąd wyniki złe!

Kolejny przykład: “Jarek przeczytaj i powiedz, co myślisz na temat wyników syna!”

Otwieram wyniki, 6 stron. Szukam homocysteiny-nie ma. Szukam kwasu foliowego-nie ma, witamina B12 o dziwo jest, ale witaminy D3 nie ma…już dalej nie oglądałem, bo te wszystkie kartki, nie zaczęły się od parametrów podstawowych, a miały zbiór danych zupełnie przypadkowych, w wielu wypadkach mi nieznanych.

Kolejny przykład: “Jarek przeczytaj proszę wyniki jakie zrobiliśmy córce ostatnio i napisz co myślisz.”

Otwieram 5 stron. Na pierwszej stronie OB i to mocno podbite, zaraz potem CRP mocno ponad normę. Tak się zastanawiałem: skoro dziecko jest chore, to dlaczego do mnie trafia a nie do lekarza…ale czytam. Wyniki tarczycy złe, anty TPO złe. Napisałem szybkiego maila co się u dziecka dzieje, odpowiedź mnie zaskoczyła: rodzice nawet nie otworzyli wyników tylko do mnie wysłali, bo…?

Jestem zły na takie wszystkie maile. Dla mnie powinniście zawsze sami przeczytać je dokładnie i odpowiedzieć sobie na pytanie:

-czy wszystko jest na odpowiednim poziomie

-po co ja wysyłam je do Jarka…a może my coś źle robimy..albo dziecko jest na tyle chore, że najpierw powinno trafić do lekarza?

Chciałbym abyście myśleli o tym i to w taki sposób. Algorytm jaki Wam przedstawiłem jest dość precyzyjny i warto go jedynie odwzorowywać, by wiedzieć, czy coś jest złego, czy dobrego i co dalej. Przykro mi, że muszę o tym pisać, ale mam nadzieję, że dzięki temu sięgniecie najpierw po wiedzę i Waszą analizę, a potem coś z tego wyjdzie. Polecam!

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...