Kiedy teavigo wpływa na kwas foliowy?

marzec 23, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Teavigo jest inhibitorem enzymu DHFR. Oznacza to, że ogranicza wchłanianie kwasu foliowego. W efekcie wpływa na jego poziom we krwi. Pytacie się jak teavigo działa, albo jak wpływa na osobę z ZD z perspektywy metylacji. Oto przykład.

Oto  rezultaty badania homocysteiny, witaminy B 9 i B 12.

image

image

image

Dziecko otrzymuje stale teavigo. Jak widać wynik witaminy B 12 jest na wysokim poziomie i jest to efekt Nutrivene D, jednak B9 jest wyraźnie na niższym poziomie, co ewidentnie koreluje z podwyższoną homocysteiną. Co należy w takiej sytuacji zrobić?

1.Sprawdzić czy właściwie podajemy oba suplementy. Jak powinno być?

Teavigo powinniśmy podawać minimum 2 razy dziennie w trakcie jedzenia, czyli na śniadanie i kolację. W odstępstwie 4h od nich powinien być podawany kwas foliowy czyli witamina B 9 (nutrivene D). Jeżeli śniadanie jest o 7 rano to najszybciej kwas foliowy powinien być podany o 11. Ja sugerowałbym około 12. Jeżeli kolacja podczas której jest podawane teavigo, ma miejsce o 18, to kwas foliowy najpóźniej powinien być podany około 14.

http://www.zespoldowna.info/analizujemy-metylacje-cz-11-rola-genow-mthfr-mtrr-mtr-dhfr-shmt-rfc-mthfd.html

2.Należy wprowadzić osobną suplementację witaminą B 9 dodatkowo przy Nutrivene D lub po jego odstawieniu uzależniając dawkę od wieku i poziomu wyniku.

3.Należy sprawdzić, czy dziecko nie przyjmuje jakiś leków np. antybiotyków które ograniczają wchłanianie witaminy B 9 i zastosować indywidualną suplementację dziecka tą witaminą adekwatną do sytuacji.

http://www.zespoldowna.info/jakie-leki-ograniczaja-wchlanianie-witaminy-b9.html

http://www.zespoldowna.info/co-ogranicza-dostepnosc-kwasu-foliowego-w-organizmie.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...