Kora wiązu czerwonego na jelita.

grudzień 19, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To było obiecane. Powtarzają się pytania: “…mam drażliwe jelita jak mogę sobie pomóc? moje dziecko z zespołem Downa powinno coś dostać na jelita, co możesz zaproponować? “ Kora wiązu czerwonego jest taką propozycją.

Ja tego nie wymyśliłem, ale rodzice autystów z całego świata. Po prostu pomaga na jelita.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%85z_czerwony

Wiąz czerwony (Ulmus rubra Muhl.) – gatunek drzewa z rodziny wiązowatych (Ulmaceae). Występuje w Ameryce Północnej, od kanadyjskiej prowincji Quebec po Karolinę Południową w Stanach Zjednoczonych[4].

Mamy zatem pierwszą istotną informację: jest to produkt naturalny.

W jakim celu go wykorzystuje się?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20954962

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3271691/

1.Pierwotne zastosowanie to leczenie ran i dlatego jest używany w kosmetykach z jednej strony, z drugiej przy leczeniu łuszczycy.

2.Nas jednak interesują JELITA Uśmiech. Proszek z kory wiązu czerwonego działa łagodząco na stany zapalne przewodu pokarmowego, jednocześnie zwalczając zgagę. Właściwości śluzowe tego proszku intensyfikują się w układzie trawiennym, tworząc barierę ochronną. Ma niesamowitą zdolność do łagodzenia i leczenia ścianek wewnętrznych, pochłaniając toksyny, które mogą powodować nierównowagę w jelitach.

3.Właśnie lecząc jelita, jest świetnym “oczyszczaczem” jelit z toksyn i to trzeba podkreślić.

4.Jest stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego całego układu trawiennego i dzięki temu ma zastosowanie w leczeniu raka żołądka.

5.W autyzmie i w ZD na pewno proszek z kory wiązu czerwonego ma zastosowanie w kierunku uszczelniania jelit.

6.W korze wiązu czerwonego znajduje się dużo żelaza i potasu. Z tej perspektywy działa optymalnie na cały układ krwionośny.

7.Jest silnym antyutleniaczem…ale ja nie znam jego zastosowań w ZD, choć może warto by było.

8.Jest środkiem przeciwbólowym na pewno dzięki właśnie swojemu działaniu antyzapalnemu i tym, że jest antyutleniaczem.

Typowe dawkowanie dla dorosłych to do 5g proszku dziennie rozpuszczanego w 250 ml ciepłej wody.

W przypadku problemów z jelitami i złym trawieniem zaleca się mniejszą porcję 2 razy dziennie między 3-4 g z probiotykami.

Należy zawsze zaczynać od małych dawek i dochodzić do dawki optymalnej w ciągu kilku dni. W USA typologią jest zaczynanie od dawki 1/2 łyżeczki ok 1-2 g proszku zmieszane z 75-100 ml wody i podawanie takiego roztworu przez tydzień i wtedy podnoszenie dawki.

Dla uszczelnienia jelita robi się jednak często po prostu “owsiankę” dodając proszek do podgrzanej wody i mieszając go uzyskuje się substancję podobną do tego co mamy przy przygotowywaniu siemienia lnianego.

Najlepiej brać taki wywar na noc.

http://healthvibed.com/slippery-elm-powder-healing-leaky-gut/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...