Lit, witamina E informacje z ostatnich raportów

lipiec 17, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Richard po raz kolejny przesyła mi raport dotyczący testów nad litem i witaminą E jakie mają miejsce w Wielkiej Brytanii.

Dla przypomnienia polecam ten wpis z lutego, gdzie Richard relacjonował swoje pierwsze doświadczenia: http://www.zespoldowna.info/lit-od-richarda.html

W oparciu o wcześniejsze doświadczenia z myszami prowadzone w 2009 roku, które relacjonowano tutaj:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2704550/pdf/nihms105211.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2704550/?tool=pmcentrez

postanowiono przeprowadzić testy ochotnicze nad osobami z ZD i osobami z chorobą Alzheimera.

W ich ramach witamina E potwierdziła swoją zdolność do wpływania na rozwój układu nerwowego oraz zdolność do powstrzymywania redukcji funkcji poznawczych wywołanych stresem tlenowym. Co jest istotne potwierdzono także poprawę metabolizmu prekursora białka amyloidu (ograniczenie rozwoju choroby Alzheimera).

W przypadku litu potwierdziło się, że wystarczy pić wodę mineralną bogatą w ten pierwiastek śladowy (woda Vichy) by zauważyć istotną zmianę w funkcjonowaniu neurogenezy, a co za tym idzie ogólnej poprawy funkcjonowania osoby z ZD. Badania w tym kierunku są obecnie już prowadzone nie tylko w Wielkiej Brytanii ale także w Japonii, USA oraz Austrii, które są mocno zachęcające.

W przypadku syna Richarda, dawkowanie litu jest oparte o wskazaniu dawki dziennej na poziomie 0,75 mg. Do tego podawane jest ginkgo w dawce 3 x120 mg.

Terapeuci prowadzący Jamiego widzą poprawę jego snu (były duże problemy), pojawiają się nowe słowa, buduje się koncentracja. Co jest zaskakujące, Richard komentując te efekty widzi olbrzymie podobieństwo do efektów jakie są uzyskiwane przy podawaniu fluoksetyny.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...