Luteolina z zieloną herbatą.

styczeń 16, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po dyskusji z DIXI o wykorzystaniu w ZD luteoliny, o której piszę od 2012 roku, jako suplementu wykorzystywanego w autyzmie do supresji stanów zapalnych, “wywoływania mowy” (o czym ostatnio pisałem), wiedzieliśmy jedno, że nie ma w istocie badań precyzyjnie pokazujący mechanizm działania luteoliny w chorobie Alzheimera i oczywiście w ZD. Dziś mamy szansę popatrzyć na badania w kierunku choroby Alzheimera, które właśnie się pojawiły.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30527255/

image

Pierwszy ważny fakt: luteolina i l-teanina flawon herbaty zielonej, synergistycznie chronią przed demencją. Wynika to z właściwości regulujących stan zapalny, redukujących nadmierną oksydację czy też korygujące cukrzycę, jej przebieg.

Drugi fakt, jaki płynie z tego raportu i badań to:

“Połączenie luteoliny i l-teaniny zapobiegło objawom podobnym do choroby Alzheimera, prawdopodobnie poprzez poprawę sygnalizacji insuliny w hipokampie, metabolizm norepinefryny i zmniejszenie neuroinflamacji. Połączenie luteoliny i l-teaniny może być przydatną opcją terapeutyczną do zapobiegania i / lub opóźniania progresji zaburzeń pamięci.”

Dla mnie ten aspekt jest bardzo ważny, gdyż mieliśmy wątpliwości czy używać czystego EGCG, czy też tego z innymi flawonami…ale bezkofeinowego. Ten argument może jednak wskazywać na konieczność stosowania jednak nie tylko EGCG ale i pozostałych flawonów herbaty zielonej.

http://www.zespoldowna.info/efektywnosc-egcg-w-leczeniu-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28528007

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...