Marihuana medyczna w czym ma zastosowanie cz.3 choroba Alzheimera

czerwiec 10, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Każdy z nas czytając artykuły o marihuanie medycznej zastanowi się z pewnością, czy może ona pomóc dziecku z zespołem Downa. Od razu powiem: nie ma żadnych badań przeprowadzonych w tym kierunku, ba nawet wskazuje się, że substancja aktywna THC może być problemem, gdyż wpływa na gen COMT, tak często powiązany z genem MTHFR, a ten jest powodem zespołu Downa.

Z pewnością osoby, które mają ZD i mają zdiganozowany polimorfizm MTFR muszą sprawdzić w jakim “stanie” jest gen COMT wpływający na proces metylacji. W badaniach wskazuje się, że takie osoby mogą odczuwać skutki uboczne podobne do schizofrenii.

Ok..ale nie o tym miała być ta historia.

W chorobie Alzheimera, która w sposób istotny wpływa na osobę z ZD, są prowadzone badania przy użyciu marihuany medycznej. Jednym z najbardziej opisywanych badań jest to prowadzone przez University of South Florida wykorzystującym niskie dawki THC (jednak!).

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/08/140827131801.htm

image

Znajduje się tam pewne zdanie mówiące:

“THC is known to be a potent antioxidant with neuroprotective properties, but this is the first report that the compound directly affects Alzheimer’s pathology by decreasing amyloid beta levels, inhibiting its aggregation, and enhancing mitochondrial function”

THC jest znany jako silny antyutleniacz z silnymi neuroprotekcyjnymi właściwościami, ale to jest pierwszy raport, który mówi, ze ten składnik wpływa na patologię choroby Alzheimera poprzez obniżenie poziomu amyloidu beta, ograniczając jego kumulację oraz wzmacniając funkcjonowanie mitochondriów.

Dla mnie jest to z pewnością perspektywa, którą będę obserwował i śledził.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...