Medyczna marihuana. Dziś w sejmie. Dziękuję Dorota.

czerwiec 10, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dorota, jej przyjaciele, rodzice, lekarze “doszli” z ich petycją do sejmu. Z tej okazji ten dzień poświęcę jej: medycznej marihuanie.

Zacznijmy od tego: z perspektywy tego artykułu zastosowanie medycznej marihuany w Polsce jest możliwe i legalne…zaskoczyło mnie to ale polecam Wam cały artykuł: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,18086764,Medyczna_marihuana_w_Sejmie___Mam_telefony_od_pacjentow_.html#BoxNewsLink

image

MOCNE SŁOWA:

“…kuriozalną jest sytuacja, w której trzeba dostawać pozwolenie od państwa, by ratować ludzkie życie. – Nie godzę się żyć w państwie, w którym nieskuteczne terapie są finansowane z budżetu i ludzie umierają. I mówi się: proszę dać dziecku godnie odejść, proszę się pogodzić z nieuchronnym. Nikt nie ma prawa zabierać ludziom ostatniego ziarenka nadziei. Nie ma prawa powiedzieć: pogódź się ze śmiercią! – mówiła Gudaniec”

“O zastosowaniu marihuany w medycynie mówił m.in. dr Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka. Pokazywał, jak preparaty zawierające substancje z konopi pozytywnie wpływają na stan dzieci cierpiących na ciężkie przypadki padaczki czy chorób neurologicznych. Podkreślał, że u małych pacjentów stosowano wcześniej wszelkie dostępne klasyczne terapie. – Z miernym skutkiem – mówił. Jego zdaniem dopiero kanabinoidy przyniosły poprawę. – Wyniki są bardzo obiecujące – podkreślił.”

“Osiatyński zaznaczył też, że zakaz stosowania marihuany do celów medycznych jest według niego sprzeczny z konstytucją. – Jeśli coś leczy, porządek prawny nie może tego zabronić – podkreślił. Zaatakował też służbę zdrowia, która jego zdaniem ma chore priorytety. – U nas cała medycyna nastawiona jest na podtrzymywanie życia przy jednoczesnym skazywaniu za ból. W naszym pięknym katolickim kraju płacimy medycynie za podtrzymywanie cierpienia – mówił.”

“Na wszystkie zarzuty próbowali odpowiadać przedstawiciele rządowych agencji. Urzędnik Ministerstwa Zdrowia przekonywał, że prawo stwarza warunki do stosowania leków z marihuany, ale nie korzystają z niego lekarze”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...