Najlepszy analog resweratrolu

grudzień 15, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Moda na resweratrol funkcjonuje obecnie na całego. Rodzice dzieci z ZD biorą też w tym udział w oparciu o dotychczasowe dobre doświadczenia z tą substancją. Od Richarda, który jest w grupie rodziców dzieci z ZD, które maja dodatkowe polimorfizmy przesłał mi informację na temat analogu resweratrolu, który dziś wydaje się być najciekawszym wariantem wspomagania funkcji poznawczych.

Pterostilbene bo tak nazywa się ten produkt jest obecnie testowany przez grupę ponad 30 rodziców w kierunku stabilizacji stanów zapalnych i wyciszenia polimorfizmów mir 155, ale głównie wsparcia funkcji poznawczych. Badania, które są kluczowe dla tego testu są znane od 2008 roku, zatem uważa się że są stabilne i precyzyjne.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18954071

W tym powyższym badaniu pada zdanie:”Results indicated that pterostilbene was effective in reversing cognitive behavioral deficits, as well as dopamine release, and working memory was correlated with pterostilbene levels in the hippocampus.”

Wyniki wskazują, że pterostilbene jest efektywny w odwracaniu deficytów w zachowaniu poznawczym, jak również w kontekście regulacji poziomu dopaminy, gdy pamięć robocza korelowała do poziomu pterostilbene w hipokampie.

Dla ZD oznacza to same korzyści, gdyż deregulacje jakie mamy w mózgów środek ten może wystymulować.

W badaniu z roku 2012 wręcz sugeruje się, że w przypadku choroby Alzheimera (co naszych dzieci też dotyczy) niskie dawki pterostilbene są dużo lepszym neuromodulatorem od resweratrolu. W konkluzji pada te stwierdzenie:”…markers of cellular stress, inflammation, and AD pathology were positively modulated by pterostilbene …“ czyli markery stresu komórkowego, zapaplenia i patologii choroby Alzheimera były pozytywnie modulowane przez pterostilbene”.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21982274

image

Dla mnie te relacje są o tyle ciekawe, że wzmacniają efekt który do tej pory mogliśmy uzyskać dzięki resweratrolowi. Porównując oba środki można stwierdzić, że pterostilbene skupia się na działaniu wspierającym funkcje poznawcze, gdy resweratrol głównie działa modulująco na stan zapalny. Dla mnie to fajny kierunek i dziękuję Richardowi za tą sugestię.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...