“Nawet 3 000 mcg biotyny dziennie pomaga w walce z candidą!”

lipiec 25, 2018 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To patent Małgosi. Candida jest wszędzie i zawsze jest problemem w metylacji, agresji dziecka, gdyż destabilizuje metylację i funkcjonowanie neuroprzekaźników. Pogłębia dysbiozę, często wtedy trudną do zbilansowania, dereguluje poziom histaminy…o której wtedy zazwyczaj się zapomina.

Jak leczyć candidę?

1.Ja zacząłbym od tego co jest oczywiste od diagnozy mikroflory jelitowej ale i od enzymu DAO, poziomu histaminy. To są najłatwiejsze części do wdrożenia, zbadania, skorygowania.

http://www.zespoldowna.info/wplyw-histaminy-na-neuroprzekazniki-reakcje-alergiczna-w-jelitach.html

2.Przypilnowałbym odpowiedniego poziomu witaminy D3, gdyż ta ma właściwości bakteriobójcze, regulujące stan candidy i jest to na pewno mało skomplikowane by podnieść jej poziom powyżej 60 ng/ml . U niektórych osób musi to być połączone z podawaniem witaminy A w wysokich dawkach. Podobnie z witaminą C, która ma zdolności do inhibicji candidy….pamiętajcie też o selenie i cynku.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27865660

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4232755/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25084864

3.Candida powoduje deficyty i to poważne niektórych witamin i minerałów. Biotyna jest tutaj jednym z nich, stąd sugestia Gosi w tym zakresie. Warto zwrócić uwagę też na obecność witaminy B1, B6 w postaci (P-5-P), niacyny i ich deficytów. I tutaj pewna kontrowersja, której ja szczerze mówiąc nie rozumiem:

*jest grupa osób, która na wysokich dawkach biotyny zdecydowanie poprawia swoje funkcjonowanie, gdyż hamuje rozwój candidy z jednej formy do kolejnej…ale jest grupa, która czuje się jeszcze gorzej i candida tutaj się wręcz rozwija, gdyż potrzebuje ona biotyny do funkcjonowania

*zgodnie z teorią uzupełniania deficytów powinniśmy lecząc przerosty candidy podawać także to czego nie ma, czego brakuje…ale witamina B6 jest potrzebna do przeżycia candidy, tak samo jak niacyny w szczególności Candida Glabrata

*niektóre dane wskazują jednak, że niacyna wspomaga obniżanie ilości Candidy Albicans

*gdy brakuje biotyny, która produkowana jest przez dobre bakterie, to oznacza, że ich brakuje stąd typowe objawy kandydozy…więc dobre bakterie jako wsparcie

Jest ten temat na pewno dyskusyjny.

4.Molibden i kwas pantotenowy jest tutaj mniej kontrowersyjny, gdyż oba te elementy powalają na detox neurotoksyn które candida uwalnia w organizmie.

5.Jeżeli te podejście nie pomaga, trzeba leczyć nystatyną, która zawsze jest lekiem pierwszego wyboru i flukonazolem lub voriconazolem.

https://www.styl.pl/zdrowie/news-walczysz-z-kandydoza-odkwas-organizm,nId,2479703

https://www.selfhacked.com/blog/treat-cure-candida/

…największym problemem w ZD jest to, że większość problemów pojawiających się przy detoksie z candidy, to są problemy w metabolizmie ZD….ale to już indywidualne tematy.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Nawet 3 000 mcg biotyny dziennie pomaga w walce z candidą!””
  1. Emilia pisze:

    Jarku, a probiotyki? Czy mają tutaj swój udział?

  2. Can pisze:

    Tak mają.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...