Jakie mleko wybrać dla dziecka?

grudzień 1, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wiem, że mój głos w tym temacie nie będzie się liczył, ale chcę wskazać na jeden problem przy wyborze mleka dla dziecka.

Proszę analizujcie zawsze skład mleka zanim podejmiecie decyzję. Wynika to z co raz częstszych przykładów opartych o Wasze badania homocysteiny, kwasu foliowego, witaminy B12, witaminy D3.

Dostaję taki wynik dziecka z ZD, które ma 4 miesiące:

HOMOCYSTEINA 11 μmol/l

KWAS FOLIOWY 34,1 ng/ml norma do 18,7

WITAMINA B12 1002 pg/ml norma do 778

albo dziecko 6 miesięcy

HOMOCYSTEINA 7,22 μmol/l

KWAS FOLIOWY >20 ng/ml norma do 18,7

WITAMINA B12 442,4 pg/ml norma do 663

Te wyniki są bardzo złe.

Dziecko z ZD tytułem potrojonego genu CBS powinno mieć homocysteinę na poziomie ok. 5-5,5 μmol/l. Jeżeli nie jest karmione piersią, to już w okolicach 2 miesiąca metabolizmy regulują się zgodnie z jego polimorfizmami….choć wydaje się, że mleka które są dzieciom oferowane są specjalne, przygotowane i na pewno dobre…to nie zaspokaja potrzeb dziecka, a ponieważ rodzice nie badają podstawowych biomarkerów jak wyżej to nie wiedzą, że mają produkt porównywalny do chipsów z perspektywy wartości odżywczych.

http://www.zespoldowna.info/jak-analizowac-badania-mthfr-uk-gen-cbs-glutation-amoniak.html

http://www.zespoldowna.info/analizujemy-metylacje-cz-10-od-cbs-przez-dyrk-1-a-do-girk2-czyli-praktyka-metylacyjna.html

Ponieważ w sposób MASOWY wyniki małych dzieci, obecnie odbiegają od znanych mi rozkładów przyjrzałem się czym są żywione i jaki skład mają te produkty…i jestem zaskoczony, gdyż żadne mleko nie przypomina mleka, a jest “bombą” cukrowo-witaminową Uśmiech

Najczęściej na pierwszym miejscu występuje syrop glukozowy. Jest to bardzo negatywnie działający cukier wyrabiany ze zbóż. Więc mamy zagrożenie glutenem i jak to piszą dietetycy:” Syrop glukozowo-fruktozowy, zwany też jest syropem glukozowym. Stanowi on szczególne zagrożenie dla wystąpienia nadwagi i otyłości, ponieważ fruktoza, będąca podstawowym składnikiem syropu glukozowo-fruktozowego, jest w całości przetwarzana w organizmie człowieka na trójglicerydy, które następnie przetwarzane są na tkankę tłuszczową.”

Przypomnę, że jest on w pierwszej kolejności czynnikiem populacyjnego tycia dzieci. Z tej perspektywy mamy odpowiedź dlaczego trójglicerydy Ani są ponad 160 a ma 7 miesięcy.

Kwas foliowy w mlekach jest zawsze kwasem syntetycznym tak samo jak cyjnokobalamina. Nie są dostosowane ich dawki do warunków populacyjnych. Jest w nich za dużo kwasu foliowego a za mało cyjanokobalaminy abstrahując czy w ogóle powinny w nim być w takich formach chemicznych. No właśnie…formy chemiczne. Z perspektywy badań jakie mają miejsce, te formy chemiczne substancji wspomagających funkcjonowanie młodego człowieka nie zawsze są zgodne z wytycznymi, a znajdują się w mleku “udając” witaminy i łatwo wchłaniane mikroelementy.

No i substancje wypełniające jak olej palmowy, który został napiętnowany w słodyczach, tutaj w różnych formach wciąż można znaleźć.

W efekcie dziecko dostaje produkt, który tworzy sztuczne nadwyżki, ukrywając w istocie niedobory, które najłatwiej właśnie odczytać na poziomie homocysteiny i profilu lipidowego. Nasze przykłady powyżej to tylko potwierdzają, że mleka dobrane dla tych dzieci są złe, a rodzice nie sprawdzili co one zawierają.

Popatrzmy na składy jakie oficjalnie producenci deklarują, które losowo wybrałem:

MLEKO 1

syrop glukozowy, oleje roślinne (oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, olej słonecznikowy wysokooleinowy), hydrolizat kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy (z mleka), fruktoza, modyfikowana skrobia kukurydziana, cytrynian wapnia, cytrynian potasu, fosforan wapnia, oleje z organizmów komórkowych (kwas arachidonowy (ARA) otrzymywany z Mortierella alpina oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA) otrzymywany z Schizochytrium sp.), fosforan magnezu, chlorek potasu, węglan wapnia, chlorek choliny, cytrynian sodu, L-askorbinian sodu, siarczan żelaza (II), aromat (wanilia), żywe kultury Lactobacillus GG (0,02%), siarczan cynku, L-karnityna, nikotynamid, octan DL-alfa-tokoferylu, 6-palmitynian-L-askorbylu, kwas L-askorbinowy, D-pantotenian wapnia, siarczan miedzi (II), ryboflawina, palmitynian retinolu, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, siarczan manganu, kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), jodek sodu, chlorek chromu (III), molibdenian (VI) sodu, selenian sodu (IV), fitomenadion, D-biotyna, cholekalcyferol, cyjanokobalamina

MLEKO 2

Odmineralizowana serwatka z mleka w proszku, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych), laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, galaktooligosacharydy z mleka (8,75%), koncentrat białka serwatkowego (z mleka), fruktooligosacharydy (0,617%), węglan wapnia, olej rybi, chlorek potasu, cytrynian potasu, chlorek magnezu, kwas L-askorbinowy, chlorek choliny, lecytyna sojowa (emulgator), tauryna, L-askorbinian sodu, cytrynian sodu, siarczan żelazawy, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan cynku, sól dwusodowa 5’-monofosforanu urydyny, 5’-monofosforan cytydyny, inozytol, 5’-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5’-monofosforanu inozyny, nikotynamid, L-tryptofan, sól sodowa 5’-monofosforanu guanozyny, D-pantotenian wapnia, kwas foliowy, siarczan miedzi, palmitynian retlnylu, DL-alfa-tokoferol, D-biotyna, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, siarczan manganu, jodek potasu, selenin sodu, fitomenadion.

MLEKO 3

maltodekstryma, koncentrat hydrolozowanego białka serwatkowego z mleka, oleje roślinne: palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych; galaktooligosacharydy z mleka 8,46 %, fosforan wapnia, mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym (emulgator), fruktooligosacharydy 0,59 %, olej rybi, chlorek potasu, chlorek sodu, wodorofosforan magnezu, węglan wapnia, chlorek choliny, cytrynian sodu, kwas l-askorbinowy, tauryna, L-askorbinian sodu, siarczan żelazawy, inozytol, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan cynku, sól sodowa 5-monofosforanu urydyny, 5-monofosforan cytydyny, L-karnityna, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5-monofosforanu inozyny, nikotynamid, D-pantotenian wapnia, sól sodowa 5-monofosforanu guanozyny, D-biotyna, siarczan miedzi, kwas foliowy, palmitynian retonylu, Dl-alfa-tokoferol, ryboflawina, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, jodek potasu, siarczan manganu, fitomenadion, selenian sodu.

MLEKO 4

odtłuszczone mleko, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych), laktoza z mleka, odmineralizowane białko serwatkowe z mleka, galaktooligosadiarydy (8,9%) z mleka, nieodmineralizowane białko serwatkowe z mleka, koncentrat białek serwatkowych z mleka, fruktooligosacharydy (0,63%), olej rybi, lecytyna sojowa (emulgator), węglan wapnia, cytrynian potasu, chlorek magnezu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, tauryna, chlorek potasu, L-askominian sodu, dichlorek choliny, wodorotlenek sodu, wodorotlenek wapnia, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan żelazawy, nikotynamid, kultury bakterii: B.breve, S. theimophilus, L-tryptofan, fitomenadion, siarczan cynku, diocholekalcyferol, octan retinylu, sól sodowa 5-monofosfoianu urydyny, 5-monofosforan cytydyny, cytrynian choliny, inozytol, palmitynian askorbylu, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5-monofosfbranu inozyny, D-pantotenian wapnia, sól sodowa 5-monofbsfóranu guanozyny, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, cyjanokobalamina, kwas foliowy, siarczan miedzi, ryboflawina, D-biotyna, palmitynian retinylu, DL-alfa-tokoferol, siarczan manganu, jodek potasu, selenin sodu.

MLEKO 5

laktoza, oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, wysokooleinowy olej słonecznikowy, koncentrat białek serwatkowych z mleka, odtłuszczone mleko, galaktooligosacharydy (GOS), polidekstroza, emulgator (lecytyna sojowa), syrop glukozowy, weglan wapnia, oleje pozyskiwane z organizmów jednokomórkowych (ARA z Mortierella alpina i DHA z Crypthecodinium cohnii), L-askorbinian sodu, wodorotlenek potasu, chlorek choliny, chlorek potasu, fosforan magnezu, inozytol, tauryna, siarczan żelazowy, siarczan cynku, octan DL-alfa-tokoferolu, palmitynian askorbylu, cytydyno-5-monofosforan, L-karnityna, nikotynamid, urydyno-5-monofosforan, denozyno-5-monofosforan, palmitynian retinolu, ryboflawina, chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirodyksyny, cholekalcyferol, siarczan manganu, kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), jodek sodu, fitomenadion, selenian sodu, D-biotyna, cyjanokobolamina.

PODSUMOWANIE:

Jeżeli popatrzymy na nie w oderwaniu od tego czym są, to wszystkie powinny być wycofane z rynku ze względu na zawartość cukrów w nadmiernej ilości.

Kolejna ogólna problematyczna kwestia to obecność soi, która alergizuje i populacyjnie jest uważana za alergen.

Wypełniacze i utrwalacze jak wodorotlenki, węglany wapnia w ilościach SĄ W TAKICH ILOŚCIACH, że w istocie mleko w dużej mierze z nich się kształtuje.

Tłuszcz jak olej palmowy jest dzisiaj wycofywany ze wszystkich słodyczy, gdyż jest uważany za szkodliwy w tej formie. Ta sama forma znajduje się w mlekach. Co o tym myśleć? Oleje rzepakowy, słonecznikowy zawierające glifosaty (Round up), które są podstawą wspierania ich uprawy są dodatkiem do tych mlek, tak myślę. Próbowałem sprawdzić, czy któryś z producentów ten element publikuje lub analizuje. Błąd! Nikt nawet się nie odniesie do tematu.

No i witaminy i ich ilości. Jak popatrzycie są to produkt, które sprzedają najtańsze wersje witamin, ze złym wchłanianiem, ale są witaminami. W ten sposób nas mamią, że jest to produkt doskonały.

Podobnie z DHA…często jest to proszek uzyskiwany z różnego rodzaju alg, który jest najtańszą formą, niekoniecznie korzystną formą tego kwasu dla rozwoju dziecka.

No i ilości. Jak patrzę na to i koreluje z Waszymi wynikami nie mogę zrozumieć, na jakiej zasadzie zostały one dopuszczone dla małych dzieci. Wydaje mi się, że to jest jak zawsze  zgodne z jedną zasadą funkcjonującą w polskiej medycynie: normy ustalone 30 lat temu trwają wiecznie, bo po co badać zmienność naszej rzeczywistości. Lepiej ją zaklinać i udawać, że nic się nie zmieniło, a wszystko się zmieniło i składy tych produktów nie są dostosowane do potrzeb dzieci. Takie jest moje zdanie.

JAK WYBIERAĆ MLEKO?

Im mniej witamin tym lepiej. Korygować te ilości możemy samodzielnie, personalizując dopasowanie w oparciu o badania.

Im mniej substancji konserwujących, wypełniających, alergizujących, potencjalnie alergizujących tym lepiej.

Innych zasad nie znajduję, bo wszystkie mleka mają coś, a dzieci musza je dostawać. Ja wciąż sugeruję: JEŻELI JEST TO MOŻLIWE KARMCIE PIERSIĄ DZIECKO JAK NAJDŁUŻEJ I PRZECHODŹCIE NA POKARM STAŁY, BEZ UDZIAŁU MLEK SYNTETYCZNYCH.

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “Jakie mleko wybrać dla dziecka?”
  1. Daria pisze:

    Nie ma mleka modyfikowanego o dobrym składzie. Nie wiem skąd takie brać :( Chętnie karmiłabym piersią ale niestety w szpitalu nauczono moje dziecko ssać tylko ze smoczka, ze względu na wadę serca nie pozwolono mi przystawiać córki do piersi i niestety nawet doradca laktacyjny nie pomógł. Przez 6 pierwszych miesięcy córka dostawała w większości moje mleko, które ściągałam laktatorem, ale laktator tak nie pobudza laktacji, więc mojego mleka było coraz mniej i mniej… Dokarmiałam bebilonem pepti, bo wydał mi się najmniejszym złem. Jeżeli ktoś zna dobre mleko dla naszych dzieciaczków, niech podzieli się wiedza,

  2. Can pisze:

    Muszę to napisać: badania jakie mi przesłaliście, dzieci do 6 miesiąca z ZD, mówią jednoznacznie, że mleka jakie stosujecie są bardzo złe i pompują witaminy Waszym dzieciom w bardzo zły sposób. Wynik B9 na poziomie 42,3 norma do 19, witamina B12 na poziomie 1 230 przy normie do 771. Te wyniki ukrywają deficyty tych witamin!!! gdyż homocysteina u dziecka z takimi wynikami to 14,68!!! a powinna być na poziomie 5,5. Ostrzegam weźcie pod uwagę to, że witaminy te nie są w odpowiednio łatwiej do konwersji przez dziecko formie i jest ich za dużo po prostu.

  3. George pisze:

    Witam serdecznie
    Czy coś w tej kwestii się zmieniło tz. Czy jest jakiekolwiek mleko następne które można podać 10 miesięcznemu dziecku??? Myślę o drugiej ciąży a że względu na polimorfizm mthfŕ I moje historię będę brała neoparin dufaston I inne leki, więc będę maluszka musiała odstawić, I pytanie co teraz? Czy dawać mu w ogóle mleko syntetyczne? Je już inne posiłki niż mleko, mleko z piersi dostaje tylko rano i wieczorem a dokarmiam go min. mlekiem owsianym, ale czy to wystarczy jak odstawię go całkiem od piersi???? Możesz Jarku polecić jakieś mleko lub podpowiedzieć co właczyć do diety maluszka? Dodam że dziecko nie ma ZD tylko ja czyli on może też polimorfizm.

  4. Can pisze:

    Nie umiem polecić. Jak czytam etykiety i formy chemiczne witamin jakie są tam wsadzane, to nie umiem nic pozytywnego o tym powiedzieć. Przestałem na to patrzeć, bo rozumiem że nie jestem w stanie tego zmienić.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...