Jakie mleko wybrać dla dziecka?

Grudzień 1, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wiem, że mój głos w tym temacie nie będzie się liczył, ale chcę wskazać na jeden problem przy wyborze mleka dla dziecka.

Proszę analizujcie zawsze skład mleka zanim podejmiecie decyzję. Wynika to z co raz częstszych przykładów opartych o Wasze badania homocysteiny, kwasu foliowego, witaminy B12, witaminy D3.

Dostaję taki wynik dziecka z ZD, które ma 4 miesiące:

HOMOCYSTEINA 11 μmol/l

KWAS FOLIOWY 34,1 ng/ml norma do 18,7

WITAMINA B12 1002 pg/ml norma do 778

albo dziecko 6 miesięcy

HOMOCYSTEINA 7,22 μmol/l

KWAS FOLIOWY >20 ng/ml norma do 18,7

WITAMINA B12 442,4 pg/ml norma do 663

Te wyniki są bardzo złe.

Dziecko z ZD tytułem potrojonego genu CBS powinno mieć homocysteinę na poziomie ok. 5-5,5 μmol/l. Jeżeli nie jest karmione piersią, to już w okolicach 2 miesiąca metabolizmy regulują się zgodnie z jego polimorfizmami….choć wydaje się, że mleka które są dzieciom oferowane są specjalne, przygotowane i na pewno dobre…to nie zaspokaja potrzeb dziecka, a ponieważ rodzice nie badają podstawowych biomarkerów jak wyżej to nie wiedzą, że mają produkt porównywalny do chipsów z perspektywy wartości odżywczych.

http://www.zespoldowna.info/jak-analizowac-badania-mthfr-uk-gen-cbs-glutation-amoniak.html

http://www.zespoldowna.info/analizujemy-metylacje-cz-10-od-cbs-przez-dyrk-1-a-do-girk2-czyli-praktyka-metylacyjna.html

Ponieważ w sposób MASOWY wyniki małych dzieci, obecnie odbiegają od znanych mi rozkładów przyjrzałem się czym są żywione i jaki skład mają te produkty…i jestem zaskoczony, gdyż żadne mleko nie przypomina mleka, a jest “bombą” cukrowo-witaminową Uśmiech

Najczęściej na pierwszym miejscu występuje syrop glukozowy. Jest to bardzo negatywnie działający cukier wyrabiany ze zbóż. Więc mamy zagrożenie glutenem i jak to piszą dietetycy:” Syrop glukozowo-fruktozowy, zwany też jest syropem glukozowym. Stanowi on szczególne zagrożenie dla wystąpienia nadwagi i otyłości, ponieważ fruktoza, będąca podstawowym składnikiem syropu glukozowo-fruktozowego, jest w całości przetwarzana w organizmie człowieka na trójglicerydy, które następnie przetwarzane są na tkankę tłuszczową.”

Przypomnę, że jest on w pierwszej kolejności czynnikiem populacyjnego tycia dzieci. Z tej perspektywy mamy odpowiedź dlaczego trójglicerydy Ani są ponad 160 a ma 7 miesięcy.

Kwas foliowy w mlekach jest zawsze kwasem syntetycznym tak samo jak cyjnokobalamina. Nie są dostosowane ich dawki do warunków populacyjnych. Jest w nich za dużo kwasu foliowego a za mało cyjanokobalaminy abstrahując czy w ogóle powinny w nim być w takich formach chemicznych. No właśnie…formy chemiczne. Z perspektywy badań jakie mają miejsce, te formy chemiczne substancji wspomagających funkcjonowanie młodego człowieka nie zawsze są zgodne z wytycznymi, a znajdują się w mleku “udając” witaminy i łatwo wchłaniane mikroelementy.

No i substancje wypełniające jak olej palmowy, który został napiętnowany w słodyczach, tutaj w różnych formach wciąż można znaleźć.

W efekcie dziecko dostaje produkt, który tworzy sztuczne nadwyżki, ukrywając w istocie niedobory, które najłatwiej właśnie odczytać na poziomie homocysteiny i profilu lipidowego. Nasze przykłady powyżej to tylko potwierdzają, że mleka dobrane dla tych dzieci są złe, a rodzice nie sprawdzili co one zawierają.

Popatrzmy na składy jakie oficjalnie producenci deklarują, które losowo wybrałem:

MLEKO 1

syrop glukozowy, oleje roślinne (oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, olej słonecznikowy wysokooleinowy), hydrolizat kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy (z mleka), fruktoza, modyfikowana skrobia kukurydziana, cytrynian wapnia, cytrynian potasu, fosforan wapnia, oleje z organizmów komórkowych (kwas arachidonowy (ARA) otrzymywany z Mortierella alpina oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA) otrzymywany z Schizochytrium sp.), fosforan magnezu, chlorek potasu, węglan wapnia, chlorek choliny, cytrynian sodu, L-askorbinian sodu, siarczan żelaza (II), aromat (wanilia), żywe kultury Lactobacillus GG (0,02%), siarczan cynku, L-karnityna, nikotynamid, octan DL-alfa-tokoferylu, 6-palmitynian-L-askorbylu, kwas L-askorbinowy, D-pantotenian wapnia, siarczan miedzi (II), ryboflawina, palmitynian retinolu, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, siarczan manganu, kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), jodek sodu, chlorek chromu (III), molibdenian (VI) sodu, selenian sodu (IV), fitomenadion, D-biotyna, cholekalcyferol, cyjanokobalamina

MLEKO 2

Odmineralizowana serwatka z mleka w proszku, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych), laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, galaktooligosacharydy z mleka (8,75%), koncentrat białka serwatkowego (z mleka), fruktooligosacharydy (0,617%), węglan wapnia, olej rybi, chlorek potasu, cytrynian potasu, chlorek magnezu, kwas L-askorbinowy, chlorek choliny, lecytyna sojowa (emulgator), tauryna, L-askorbinian sodu, cytrynian sodu, siarczan żelazawy, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan cynku, sól dwusodowa 5’-monofosforanu urydyny, 5’-monofosforan cytydyny, inozytol, 5’-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5’-monofosforanu inozyny, nikotynamid, L-tryptofan, sól sodowa 5’-monofosforanu guanozyny, D-pantotenian wapnia, kwas foliowy, siarczan miedzi, palmitynian retlnylu, DL-alfa-tokoferol, D-biotyna, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, siarczan manganu, jodek potasu, selenin sodu, fitomenadion.

MLEKO 3

maltodekstryma, koncentrat hydrolozowanego białka serwatkowego z mleka, oleje roślinne: palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych; galaktooligosacharydy z mleka 8,46 %, fosforan wapnia, mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym (emulgator), fruktooligosacharydy 0,59 %, olej rybi, chlorek potasu, chlorek sodu, wodorofosforan magnezu, węglan wapnia, chlorek choliny, cytrynian sodu, kwas l-askorbinowy, tauryna, L-askorbinian sodu, siarczan żelazawy, inozytol, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan cynku, sól sodowa 5-monofosforanu urydyny, 5-monofosforan cytydyny, L-karnityna, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5-monofosforanu inozyny, nikotynamid, D-pantotenian wapnia, sól sodowa 5-monofosforanu guanozyny, D-biotyna, siarczan miedzi, kwas foliowy, palmitynian retonylu, Dl-alfa-tokoferol, ryboflawina, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, jodek potasu, siarczan manganu, fitomenadion, selenian sodu.

MLEKO 4

odtłuszczone mleko, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych), laktoza z mleka, odmineralizowane białko serwatkowe z mleka, galaktooligosadiarydy (8,9%) z mleka, nieodmineralizowane białko serwatkowe z mleka, koncentrat białek serwatkowych z mleka, fruktooligosacharydy (0,63%), olej rybi, lecytyna sojowa (emulgator), węglan wapnia, cytrynian potasu, chlorek magnezu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, tauryna, chlorek potasu, L-askominian sodu, dichlorek choliny, wodorotlenek sodu, wodorotlenek wapnia, octan DL-alfa-tokoferolu, siarczan żelazawy, nikotynamid, kultury bakterii: B.breve, S. theimophilus, L-tryptofan, fitomenadion, siarczan cynku, diocholekalcyferol, octan retinylu, sól sodowa 5-monofosfoianu urydyny, 5-monofosforan cytydyny, cytrynian choliny, inozytol, palmitynian askorbylu, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5-monofosfbranu inozyny, D-pantotenian wapnia, sól sodowa 5-monofbsfóranu guanozyny, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, cyjanokobalamina, kwas foliowy, siarczan miedzi, ryboflawina, D-biotyna, palmitynian retinylu, DL-alfa-tokoferol, siarczan manganu, jodek potasu, selenin sodu.

MLEKO 5

laktoza, oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, wysokooleinowy olej słonecznikowy, koncentrat białek serwatkowych z mleka, odtłuszczone mleko, galaktooligosacharydy (GOS), polidekstroza, emulgator (lecytyna sojowa), syrop glukozowy, weglan wapnia, oleje pozyskiwane z organizmów jednokomórkowych (ARA z Mortierella alpina i DHA z Crypthecodinium cohnii), L-askorbinian sodu, wodorotlenek potasu, chlorek choliny, chlorek potasu, fosforan magnezu, inozytol, tauryna, siarczan żelazowy, siarczan cynku, octan DL-alfa-tokoferolu, palmitynian askorbylu, cytydyno-5-monofosforan, L-karnityna, nikotynamid, urydyno-5-monofosforan, denozyno-5-monofosforan, palmitynian retinolu, ryboflawina, chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirodyksyny, cholekalcyferol, siarczan manganu, kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), jodek sodu, fitomenadion, selenian sodu, D-biotyna, cyjanokobolamina.

PODSUMOWANIE:

Jeżeli popatrzymy na nie w oderwaniu od tego czym są, to wszystkie powinny być wycofane z rynku ze względu na zawartość cukrów w nadmiernej ilości.

Kolejna ogólna problematyczna kwestia to obecność soi, która alergizuje i populacyjnie jest uważana za alergen.

Wypełniacze i utrwalacze jak wodorotlenki, węglany wapnia w ilościach SĄ W TAKICH ILOŚCIACH, że w istocie mleko w dużej mierze z nich się kształtuje.

Tłuszcz jak olej palmowy jest dzisiaj wycofywany ze wszystkich słodyczy, gdyż jest uważany za szkodliwy w tej formie. Ta sama forma znajduje się w mlekach. Co o tym myśleć? Oleje rzepakowy, słonecznikowy zawierające glifosaty (Round up), które są podstawą wspierania ich uprawy są dodatkiem do tych mlek, tak myślę. Próbowałem sprawdzić, czy któryś z producentów ten element publikuje lub analizuje. Błąd! Nikt nawet się nie odniesie do tematu.

No i witaminy i ich ilości. Jak popatrzycie są to produkt, które sprzedają najtańsze wersje witamin, ze złym wchłanianiem, ale są witaminami. W ten sposób nas mamią, że jest to produkt doskonały.

Podobnie z DHA…często jest to proszek uzyskiwany z różnego rodzaju alg, który jest najtańszą formą, niekoniecznie korzystną formą tego kwasu dla rozwoju dziecka.

No i ilości. Jak patrzę na to i koreluje z Waszymi wynikami nie mogę zrozumieć, na jakiej zasadzie zostały one dopuszczone dla małych dzieci. Wydaje mi się, że to jest jak zawsze  zgodne z jedną zasadą funkcjonującą w polskiej medycynie: normy ustalone 30 lat temu trwają wiecznie, bo po co badać zmienność naszej rzeczywistości. Lepiej ją zaklinać i udawać, że nic się nie zmieniło, a wszystko się zmieniło i składy tych produktów nie są dostosowane do potrzeb dzieci. Takie jest moje zdanie.

JAK WYBIERAĆ MLEKO?

Im mniej witamin tym lepiej. Korygować te ilości możemy samodzielnie, personalizując dopasowanie w oparciu o badania.

Im mniej substancji konserwujących, wypełniających, alergizujących, potencjalnie alergizujących tym lepiej.

Innych zasad nie znajduję, bo wszystkie mleka mają coś, a dzieci musza je dostawać. Ja wciąż sugeruję: JEŻELI JEST TO MOŻLIWE KARMCIE PIERSIĄ DZIECKO JAK NAJDŁUŻEJ I PRZECHODŹCIE NA POKARM STAŁY, BEZ UDZIAŁU MLEK SYNTETYCZNYCH.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Jakie mleko wybrać dla dziecka?”
  1. Daria pisze:

    Nie ma mleka modyfikowanego o dobrym składzie. Nie wiem skąd takie brać :( Chętnie karmiłabym piersią ale niestety w szpitalu nauczono moje dziecko ssać tylko ze smoczka, ze względu na wadę serca nie pozwolono mi przystawiać córki do piersi i niestety nawet doradca laktacyjny nie pomógł. Przez 6 pierwszych miesięcy córka dostawała w większości moje mleko, które ściągałam laktatorem, ale laktator tak nie pobudza laktacji, więc mojego mleka było coraz mniej i mniej… Dokarmiałam bebilonem pepti, bo wydał mi się najmniejszym złem. Jeżeli ktoś zna dobre mleko dla naszych dzieciaczków, niech podzieli się wiedza,

  2. Can pisze:

    Muszę to napisać: badania jakie mi przesłaliście, dzieci do 6 miesiąca z ZD, mówią jednoznacznie, że mleka jakie stosujecie są bardzo złe i pompują witaminy Waszym dzieciom w bardzo zły sposób. Wynik B9 na poziomie 42,3 norma do 19, witamina B12 na poziomie 1 230 przy normie do 771. Te wyniki ukrywają deficyty tych witamin!!! gdyż homocysteina u dziecka z takimi wynikami to 14,68!!! a powinna być na poziomie 5,5. Ostrzegam weźcie pod uwagę to, że witaminy te nie są w odpowiednio łatwiej do konwersji przez dziecko formie i jest ich za dużo po prostu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...