Po wizycie u lekarza neuropsychiatry w sprawie PROZACu.

styczeń 5, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Tak jak obiecałem tak zrobiłem. Jeszcze w ubiegłym roku odbyłem wizytę u doktor Flisiak z którą omówiłem proponowany przez CHANGING MINDS FOUNDATION protokół medyczny.

Nasza dyskusja zaczęła się od kwestii łatwych, czyli suplementów. Tutaj nasza zgoda była jednoznaczna: w tych wypadkach, w których jest to konieczne suplementy witaminowe należy podawać. Konieczne odznacza odchylenia od norm po badaniach krwi.

Druga część rozmowy była poświęcona neuroprzekaźnikom. Tutaj Pani doktor w oparciu o dane które dostarczyłem, potwierdziła konieczność zwrócenia uwagi na neuroprzekaźniki. Wskazała na preparat będący prekursorem fosfatydylocholiny, a także nośnikiem choliny bezpośredniego prekursora acetylocholiny, niezwykle potrzebnych w ZD, gdyż występują w sposób zredukowany. Ten specyfik to gliatilin.

Więcej pisałem o tym tutaj:http://www.zespoldowna.info/gliatilin-leki-wspomagajace-mzg-cz-2/

Zwróciłem uwagę Pani doktor, że w naszych suplementach znajdują się także neuroprzekaźniki, chociażby cholina. Informacja ta została pozytywnie zauważona.

Rozmowa o suplementach przeszła od suplementów typowo witaminowych na suplementy typu NUTRIVENE. Następnie analizowaliśmy potrzeby antyoksydacyjne i stabilizujące w ZD. Pani doktor przyjęła wiedzę na temat nadekspresji genu odpowiedzialnego za GABĘ, kurkumy i jej efektu na amyloid beta oraz ekstraktu z herbaty zielonej bezkofeinowej jako antygonisty genu DYRK1A.

W ten sposób doszliśmy do Prozacu jako leku kreującego neurogenezę oraz faktu, że stres nie tylko oksydacyjny “zabija” neurogenezę w ZD.

Pierwszą informację jaką podała Pani doktor, to jednak, ten fakt, że ona nie podawała tego leku dzieciom poniżej 8 lat. W pewnych przypadkach w ADHD stosuje się fluoksetynę, ale …wciąż nie ma pełnej wiedzy co do jej efektywności.

Po drugie nie jest pewna, czy jeżeli ma to być fluoksetyna, czy to powinien być Prozac. Preferowałaby czystą fluoksetynę, ale w formie produktu “jakościowego”

Po trzecie Prozac jest lekiem, który ma istotny wpływ na pracę serca. Nasze dzieci mają lub miały problemy kardiologiczne stąd konieczne byłyby dodatkowe badania w tym kierunku.

Po czwarte efekt neurogenezy związany jest z szeroko rozumianym efektem metabolizmu serotoniny naturalnie występującej w organizmie człowieka. Jeżeli tak do tego podejdziemy, to pani doktor sugerowała zastosowanie SETALOFTU leku, którego substancją aktywną jest sertralinum. Według niej jest to substancja dużo bardziej bezpieczna.

Po piąte ustaliliśmy, że do czasu kwietniowego kongresu neurogenezy i neuroprotekcji w Krakowie będziemy zbierać dane. Jaś w tym czasie będzie też po kolejnej serii cerebrolizyny i będziemy obserwować jego reakcję na lek oraz potrzeby jakie może mieć w zakresie wsparcia farmakologicznego.

Być może do tego czasu CHANGING MINDS FOUNDATION zaprezentuje w tym kierunku.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Po wizycie u lekarza neuropsychiatry w sprawie PROZACu.”
  1. Ela pisze:

    Jarek, co Pani doktor miała na myśli mówiąc “czystą fluoksetynę”. Jak można podać np. 5mg lub 10 mg czystej substancji (jak to odważyć).

  2. jarek pisze:

    Elu ta informacja dotyczyła Prozacu i w takim kontekście Pani doktor użyła tego sformułowania. Jednakże tutaj informuję, że firma Lilly nie jest zainteresowana sprzedażą tego produktu w Polsce. Został on kilka lat temu wycofany. Pozostaje nam dobranie dobrego innego leku zawierajacego fluoksetynę jako substancję aktywną.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...