Polimorfizm genu FMNL2 prowadzi do niedrożności naczyń krwionośnych w chorobie Alzheimera

maj 30, 2022 by
Kategoria: Krew i leukemia

Często piszę, że w ZD mamy do czynienia z różnymi chorobami układu krwionośnego, które towarzyszą jako objawy chorobie Alzheimera. Można to określić jako problemy przed udarowe i nie są one uwarunkowane wiekiem!

https://www.zespoldowna.info/moyamoya-w-zespole-downa-juz-u-dwulatka.html

W tym temacie pojawiło się wyjaśnienie, dlaczego pewne osoby są narażone na tego typu reakcje, inne nie.

https://www.sciencedaily.com/releases/2022/05/220525163746.htm

Jak to jest napisane już na samym początku: “Naukowcy przez 20 lat wiedzieli, że nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, nadmierna ilość LDL, daje preferencje w rozwoju choroby Alzheimera.” Nie wiedzieli tylko jednego jakie jest powiązanie między niedrożnością naczyń a chorobą Alzheimera.

Na to wygląda, że zmiana aktywności genu FMNL2 jest tego przyczyną i łączy oba problemy. Odpowiedzialny jest on za usuwanie toksyn, ale i odpowiednią regulacją bariery krew mózg. Brak skutecznego działania w tym kierunku powoduje problemy z układem krwionośnym.

Próbowałem zobaczyć jak to się odnosi do zespołu Downa, gdyż u nas zarówno mamy problem z cukrzycą, wysokim LDL i problemami z układem krwionośnym. Niestety nie ma badań w tym kierunku, ale pojawia się powiązanie między występowaniem choroby Moyamoya i aktywnością tego genu, a to już znamy. Może oznaczać to, że osoby mające układy dziedziczenia na poziomie aktywności tego genu, zawsze będą mogły być bardziej narażone na wspomniane problemy, niż inne osoby.

https://www.zespoldowna.info/jak-mozna-zdiagnozowac-ryzyko-choroby-moyamoya.html

https://www.zespoldowna.info/udar-i-choroba-moyamoya-w-zespole-downa.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...