PQQ czyli suplementy o których nie pisałem, a znam od lat

styczeń 1, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

O PQQ już pisałem tutaj:http://www.zespoldowna.info/najlepsze-suplementy-na-padaczke.html. Dzięki Dominice wracam do niego jeszcze raz.

image

Dominika nie zwróciła swojej uwagi na rolę PQQ w kierunku padaczki. Skupiła się na pozytywnym oddziaływaniu na mitochondria.

Skupiła się na następującym przesłaniu: “A major advance in combating cellular aging called PQQ (pyrroloquinoline quinone) is being introduced. In an unprecedented breakthrough, researchers have discovered that PQQ supports mitochondrial biogenesis–the spontaneous growth of new mitochondria in aging cells!” czyli PQQ jest substancją, która odtwarza mitochondria w starzejącym się organizmie. Jest to swoista “neurogeneza” mitochondriów. Zatem  taki produkt u naszych dzieci z przyspieszonym starzeniem się komórek jest potrzebny. Jest to jak najbardziej oczywiste i potrzebne.

Jak działa PQQ?

1.Antyutleniacz

Podobnie jak koenzym Q 10, jest bardzo silnym antyutleniaczem. jego niezwykła stabilność na poziomie cząsteczek, umożliwia przeprowadzenie wielu reakcji w mitochondriach.

2.Moduluje pracę genów odpowiedzialnych za pracę mitochondriów.

Są to te same geny, które są odpowiedzialne za wagę, metabolizm tłuszczy i cukrów.

3.Chroni mitochondria.

Mitochondria mają własne DNA. Są one w stosunku do pozostałych DNA praktycznie niechronione, przez co są celem aktywności wolnych rodników. W efekcie spada ich wydolność.

4.W połączeniu z koenzymem Q 10 dziennie, w dawce 20 mg PQQ dziennie POPRAWIA PAMIĘĆ, UWAGĘ, KONCENTRACJĘ, FUNKCJE POZNAWCZE.

DAWKOWANIE:

1-2 kapsułki dziennie

W przypadku dzieci z dysfunkcjami stosuje się dawkowanie na poziomie 1 kapsułki.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...